Як варити печінку?

Фото - Як варити печінку?

Печінка - це ніжний м'ясних субпродуктів, але не у всіх вона такою виходить. У даній статті ми розповімо, як правильно варити печінку.

Для початку, варто зазначити, що печінка насичена корисними мікроелементами, такими як: залізо і калій, натрій і кальцій, магній, фосфор і мідь. Всі ці речовини знаходяться в печінці в легкозасвоюваній формі. До того ж, у печінці містяться амінокислоти і вітаміни групи В, А і С. Саме тому печінку дуже корисна.

Не забувайте, що печінка швидко псуються, тому перед варінням ретельно перевірте її якість. Якщо воно викликає сумнів - викидайте.
Як варити курячу печінку

Печінка птиці - найніжніша. Для її варіння потрібно менше всього часу, готова вона буде вже через 10-15 хвилин. Варто зауважити, чим довше Ви будете варити печінку, тим жорсткіше вона вийде, тому контролюйте процес варіння. Готова печінку в розрізі або розломі має рівномірний колір, без темних згустків і синців.

Як варити яловичу печінку


Перед варінням яловичу печінку необхідно замочити на 30-40 хвилин в молоці або холодній воді. Робиться це для позбавлення від гіркоти. Крім того, печінка так само необхідно очистити від плівки (як це легше зробити, Ви дізнаєтеся в кінці статті). Варити яловичу печінку слід в підсоленій воді, на повільному вогні, при бажанні можна додати різні прянощі, закладати печінку необхідно в уже киплячу воду. Пінку, що утворюється при варінні, слід видаляти з каструлі. Якщо варите печінку великим шматком, варіння займе близько 40 хвилин, якщо ж варити печінку, порізавши на шматочки, то час варіння знизиться до 5-10 хвилин, залежно від розмірів шматочків. Якщо варите великий шматок, то перевірити готовність можна наступним чином: виймаєте з води печінку, проколюєте її, і якщо з проколу НЕ сочиться темна рідина, то печінка готова. Чи не переварите печінку, так вона вийде м'якше.

Як варити печінку свинячу

Свиняча печінка дуже гірчить, тому перед приготуванням її обов'язково потрібно відмочувати в молоці або воді, протягом 1,5-2х годин, краще двох, при вимочуванні у воді, воду необхідно міняти щогодини. Завдяки вимочуванню в молоці, печінка не тільки перестає гірчити, а й стає ніжніше. У киплячу, підсолену воду опускаємо печінку, попередньо знявши з неї плівку, і варимо протягом 40-50 хвилин. Готовність печінки визначається, так само як і яловичої, тобто при проколюванні шматка повинна виділятися світла рідина.

Рада по зняттю плівки з печінки

Сиру свинячу або яловичу печінку посипаємо сіллю, і залишаємо так на 10 хвилин, після чого зняти плівку буде набагато легше, так само з печінки коштує видалити прожилки.

У висновку, варто сказати. Що смажена печінка, куди смачніше вареної, але знання про те, як варити печінку, стануть в нагоді Вам для приготування різних закусок і салатів з печінки. Рецепти страв з печінки Ви можете знайти в статті: "Що приготувати з печінки?".


» » Як варити печінку?