За що відповідає права півкуля?

Фото - За що відповідає права півкуля?

Міжпівкульна асиметрія - це одна з головних особливостей організації мозку людини і тварин, яка проявляється не тільки в морфології, але і особливої організації психічних процесів. Дана особливість визначає функціональну спеціалізованість півкуль мозку, згідно з якою права і ліва півкулі відповідають за різні психічні процеси.

У цій статті розповімо, за що відповідає права півкуля, а також про те, які проблеми можуть виникнути у людини з дисфункціями правої півкулі.
Права півкуля - образи та інтуїція

Права півкуля відповідає за емоційно-чуттєве й інтуїтивне сприйняття дійсності, а інформацію обробляє, грунтуючись на образах. Відповідно, воно відповідає і за уяву. У творчих людей права півкуля розвинене сильніше. У тому, що стосується мови, права півкуля бере на себе міміку і інтонації.

Люди, у яких права півкуля розвинене більше, ніж ліве, як правило, дуже емоційні, воліють творчі та гуманітарні науки точним, люблять жити згідно інтуїції, вірять в містичні і езотеричні ідеї, ненавидять планування та роботу з цифрами.

Модель свідомості по Гриндеру

Джон Гріндер, співавтор нейролінгвістичного програмування, визначив правополушарную модель свідомості як інтуїтивну, хаотичну, неабстрактне, невербальну, засновану на фантазії і позачасову.

Нервові закінчення правої півкулі

Права півкуля складається з так званого білого речовини, а ліве - з сірого. Даний факт означає, що права півкуля як би розріджене, а його нервові закінчення довші. Вони (нервові закінчення правої півкулі) відповідають за дії та координацію лівої частини тіла.

Дисфункція правої півкулі

В емоційно-вольовій сфері дисфункція правої півкулі проявляється у завжди піднесеному настрої, зниженому рівні критики і мотивації до діяльності. Що стосується сфери сприйняття, дисфункція призводить до ігнорування однієї половини простору. Крім того, пацієнт з дисфункцією правого півкулі гірше орієнтується в часі.

Варто додати також, що, оскільки праве і ліве півкуля часто працюють "в зв'язці", дисфункція правої півкулі може стати причиною порушення реакцій, за які відповідає ліва.

Читайте також: За що відповідають півкулі мозку.


» » За що відповідає права півкуля?