У яких містах є метро?

Фото - У яких містах є метро?

Метрополітен має високу перевозной здатністю і дозволяє істотно розвантажити наземний міський пасажирський транспорт. Тому важко уявити сучасні мегаполіси Росії без метрополітену. Природно, що багатьом людям цікава відповідь на питання про те, в яких містах є метро.

В даний час в семи російських містах функціонує метрополітен. Першим почав функціонувати Московський метрополітен. До сьогоднішнього дня він має 12 ліній. Потім в різні роки були запущені лінії метрополітену в Санкт-Петербурзі, Казані, Нижньому Новгороді, Новосибірську, Самарі і Єкатеринбурзі.

У Волгограді працює лінія міського швидкісного трамвая. Частина його зупинок розташована під землею. Але це все-таки не метрополітен.

Всі сім міст, в яких є лінії метро, є містами з числом жителів понад мільйон. Зростання населення цих міст збільшує пасажиропотік і вимагає проведення будівництва нових ліній і станцій.

У різних містах вартість проїзду в метро різна. Наприклад, в 2011 році вартість проїзду в московському метро становила 28 рублів. А проїзд у метро Новосибірська обходився пасажиру всього в 11 рублів.

Метро Росії: в яких містах йде його будівництво

Будівництво метрополітену активно ведеться в трьох російських містах. На 2014 рік заплановано запуск лінії метро в Красноярську. Але, швидше за все, з ряду об'єктивних причин метрополітен в цьому місті не буде запущений в строк. Урочисте відкриття метро в Омську має відбутися в 2016 році, а в Челябінську в 2017 році.


» » У яких містах є метро?