Як працює мозок?

Фото - Як працює мозок?

Мозок найбільш складно влаштований орган людини. Адже він відповідає за роботу всіх органів, а також за безліч складних процесів, таких як пам'ять, мислення, почуття, мова. Крім того, мозок людини відповідає і за свідомість. Давайте розберемося, як працює мозок.

Мозок є центральним органом нервової системи. Розташований він в черепній коробці, яка захищає його від пошкоджень і дії температури. У дорослої людини мозок важить в середньому 1,4 кг, зовні він схожий на великий волоський горіх. Складається мозок із сірої та білої речовин, які складаються з нервових клітин і нервових волокон. Нейрони подають і приймають електричні сигнали всім органам тіла по мережі нервових закінчень. Головний і спинний мозок, а також нервові закінчення по всьому тілу складають нервову систему людини.

Анатомічно мозок складається з трьох головних частин - стовбур мозку, півкулі, мозочок. Крім того, в мозку є залози внутрішньої секреції, такі як таламус і гіпоталамус. Розберемо функції і будова кожної частини, щоб краще розібратися з тим, як працює мозок людини.
Півкулі мозку

Півкулі головного мозку є його найбільшою частиною. Вони складають приблизно 90% всього обсягу. Півкулі ділять мозок на дві приблизно рівні частини, з'єднані щільною перемичкою - мозолясті тілом. За структурою півкулі складаються з сірої і білої речовин. Сіра речовина становить поверхню мозку і складається з складно влаштованих нервових клітин, які генерують електричні імпульси. А біле речовина, яка знаходиться всередині півкуль, складається з нервових волокон. Вони передають сигнали по всьому тілу.

Складний пристрій півкуль головного мозку дозволяє їм відповідати за безліч функцій організму людини, більша частина яких відноситься до вищої психічної діяльності, наприклад, пам'ять, мислення і т.п. Фізіологічно це являє собою чіткий поділ на зони, які зовні ніяк не помітив. Кожна зона відповідає за певні функції людини. Детально ознайомитися з тим, за що відповідають півкулі, ви можете в одній з наших статей - "За що відповідають півкулі мозку?".

Мозочок

Мозочок знаходиться в задній частині мозку, трохи нижче потилиці. Мозочок отримує рухові сигнали від півкуль, після чого сортує їх, конкретизує і посилає сигнали в певні м'язи або сухожилля. Мозочок відповідає за рухи, як окремих м'язів, так і за загальну плавність і координацію рухів людини.

Стовбур мозку

Стовбур мозку знаходиться біля основи і з'єднує головний мозок зі спинним. Стовбур мозку, відповідає за життєво важливі автоматичні процеси, такі як серцебиття, травлення, температура тіла, дихання і т.п.

Гіпоталамус і таламус


Гіпоталамус - залоза внутрішньої секреції, яка відповідає за безліч складних функцій і проявів людини. Приміром, він контролює голод, сон, спрагу, а також сильні емоції - гнів, радість, страх. Розташований гіпоталамус на вершині стовбура мозку.

Таламус ж у свою чергу, є координатором всіх залоз людини. Маючи розмір не більше, ніж горошина, таламус регулює виділення всіх гормонів в організмі.

Як працює мозок: внутрішній процес

На перший погляд робота мозку здається гранично простий. Нервові імпульси, надходять у одна півкуля, де вони зчитуються і переробляються. Потім, вони посилаються в потрібну частину організму. До речі кажучи, сигнали, що йдуть з правого боку тіла, надсилаються в ліву півкулю.

Загалом, можна сказати, що мозок - орган, що контролює всі процеси тіла. За допомогою нейронної мережі він керує тілом, подібно диригентові, вказуючи, що і якому органу потрібно зробити.

Нейронна мережа людини, складається з нервових клітин - нейронів. Вони у своїй будові мають кілька входів - дендритів, і один вихід - аксон. Можна сказати, що нейрон отримує безліч сигналів, підсумовує їх і видає один загальний вихідний сигнал, який і передається далі. Нейрони людини мають здатність «навчатися» - в ході життя, вони можуть змінювати свою порогову суму сигналів. Коли нейрони збільшують суму сигналів - відбувається навчання людини, а коли сума сигналів зменшується, у людини відбувається забування або втрата навички.

Тепер ви знаєте, як працює мозок. Вважається, що мозок у багато разів потужніший, ніж будь-який з створених комп'ютерів. У людському мозку близько 100 млрд. Нервових клітин, які постійно вмирають і з'являються, а також мають властивість розвиватися.

Для того щоб мозок постійно розвивався, йому необхідно працювати. Практичні поради для цього ви можете знайти в одній з наших статей - "Як змусити мозок працювати?".


» » Як працює мозок?