Чому горять вуха?

Фото - Чому горять вуха?

Думаєте, вуха горять, тому що вас хтось згадує? Може й так, але все ж цьому є і трохи інше пояснення.

Нескладно здогадатися, що вуха червоніють через те, що до них раптом різко надходить кров. Але чому кров несподівано починає надходити до вух? І чому горять вуха?
Причини, з яких вуха "горять"

Вчені наукового університету Австралії з'ясували, що почервоніння вух через пріліваніем до них крові пов'язано з підвищеною активністю мозку. Цьому є просте пояснення: коли мозок посилено думає, він потребує більшої кількості крові, ніж зазвичай, а вуха знаходяться поруч, тому червоніють. За словами австралійських вчених, по насиченості кольору вух можна навіть дізнатися, яка півкуля мозку працює в цей момент активніше.

Зверніть увагу на свою дитину, коли він робить уроки або згадайте себе в школі під час контрольної. Вуха, насправді, горіли. Вчителями навіть відзначені діти, у яких під час напруженої роботи на уроці горить тільки ліве вухо, а адже ліва півкуля мозку відповідає за логічне мислення.

Як же пояснити тоді, чому вуха червоніють від сорому? Тут теж все просто. Для будь-якої нормальної людини нечесний або поганий вчинок - це свого роду стрес, а під час стресу кров активно надходить у мозок, звідси - почервоніння вух.

Вуха можуть червоніти, коли вам жарко. Для організму надходження крові до шкіри - спосіб охолодження. Якщо вам жарко, шкіра починає червоніти, стає гарячою, в цей час вона віддає тепло. Взагалі, під час спеки кров повинна надходити до шкіри всього тіла, але тут варто враховувати індивідуальні особливості організму і кровопостачання кожної людини. І знову ж таки, спека - це стрес для організму і мозку, а під час стресу, як ми пам'ятаємо, вуха теж червоніють.

Але є не тільки наукове пояснення цьому факту. У народі кажуть, що вуха червоніють, бо хтось лає або розпускає плітки, а може, просто згадує Вас. А ще вважається, що якщо горять вуха, значить, в цей вечір Ви можете (перепрошую) отримати по вухах. Молоді мами вважають, що у маленьких дітей вуха горять, тому що вони хочуть спати. Також в народі існує безліч марновірств і пояснень, до чого горить праве вухо або до чого горить ліве вухо. Але чи вірити їм чи ні - вирішувати Вам, наш дорогий читачу.

Ви можете вибрати той варіант, який вам найбільше подобається.


» » Чому горять вуха?