Як розвивати мізки?

Фото - Як розвивати мізки?

Всім нам добре відомо, що інтелект, увага, пам'ять можна тренувати і розвивати. Ми регулярно відвідуємо спортивні зали, займаємося фітнесом, удосконалюючи своє тіло. Але хто з нас замислюється про те, як розвивати мізки, тренувати їх здібності?
Як розвинути здібності мозку

Розвинути здібності свого мозку досить просто, якщо прислухатися до наступних порад:

  • Регулярно слухайте класичну музику або почніть навчатися грі на музичних інструментах. Як показують результати наукових досліджень, у людей регулярно слухають класичну музику краще пам'ять, вище IQ і більше словниковий запас, ніж у тих людей, хто віддає перевагу сучасній естраді. Вчені назвали цей феномен - «Ефект Моцарта».
  • Яскраве світло. Як вам не здасться дивним, але тривале перебування в світлому приміщенні покращує логічні здібності людини. Краще всього якщо приміщення освітлюється сонячним світлом або імітують його електричними лампами.
  • Правильне харчування. Для поліпшення здібностей мозку слід щодня вживати в їжу продукти багаті флавоніди, не тільки поліпшують логічні здібності людини, але і захищають його головний мозок від дегенеративних процесів. Флавоніди багаті чорна смородина, чорниця, какао, лохина, червоне вино і зелений чай.
  • Регулярні заняття спортом. Регулярні фізичні вправи сприяють поліпшенню кровообігу головного мозку, посилення в ньому обмінних процесів.

Деякі люди мріють про те, як розвинути мозок на 100%. На жаль, це не можливо. Як показують наукові дані, людина може максимально використовувати не більше 10% від можливостей свого мозку. А от покращити логічне і абстрактне мислення, пам'ять, розвинути творчі здібності цілком можливо, тренуючи відповідні півкулі мозку.

Як розвивати півкулі мозку

Права півкуля мозку відповідає за інтуїцію і креативність мислення, а за логіку несе відповідальність ліва півкуля. У деяких людей переважає ліва півкуля, в інших праве. І тільки у невеликої частини людей діяльність півкуль головного мозку виявляється збалансованою. А адже існують спеціальні психофізіологічні методики, що дозволяють розвивати здібності кожного з півкуль.

Як розвинути праву півкулю мозку

Права півкуля головного мозку дозволяє нам сприймати дійсність, відповідає за наочно-образне мислення, сприйняття художніх образів, музики, творча уява і т.п.

Тренування правої півкулі відбувається в момент прослуховування нами класичних музичних творів, занять ліпленням, малюванням, тобто при занятті будь-яким видом творчої діяльності, коли потрібно оперувати цілісним образом.


Хороший вплив на розвиток здібностей правої півкулі головного мозку надає будь літературна творчість (твір віршів, ведення щоденника тощо), а також заняття в танцювальних гуртках і спів.

Існує і спеціальна методика тренування правої півкулі. Для тренування вам буде потрібно усамітнення, тиха і спокійна обстановка, з відсутністю будь-яких сторонніх шумів. Прийміть зручну і максимально розслаблену позу, закрийте очі. Подумки малюйте картини, що відображають ваше уявлення про красу навколишнього світу. Тривалість такого тренування становить від 5 хвилин до години. Якщо в ході тренування в кімнаті ледь чутно лунатиме класична музика чи звуки природи, то її ефективність посилиться.

Як розвинути ліва півкуля мозку

Як ми вже говорили, ліва півкуля мозку відповідає за логічне мислення і математичні здібності. Для його розвитку психофізіологи рекомендують якомога частіше вирішувати різні математичні та логічні задачі.

Крім вирішення завдань, займіться розгадуванням кросвордів. У процесі їх вирішення ми розмірковуємо, тобто діємо аналітично, а не інтуїтивно. Тому, вирішуючи кросворди, ми тренуємо своє ліва півкуля головного мозку.

Як відомо, права половина нашого тіла, контролюється лівою півкулею головного мозку. Тому посилено тренуючи м'язи правої половини тіла, ми розвиваємо і ліва півкуля мозку.

Тепер ви знаєте, як розвинути здібності мозку. Як бачите, в цьому немає нічого складного і важкого. Головне займатися цим систематично і дуже скоро ви помітите, що покращилась пам'ять, посилилося логічне мислення, розвинулася інтуїція!


» » Як розвивати мізки?