За що відповідає ліва півкуля?

Фото - За що відповідає ліва півкуля?

Міжпівкульна асиметрія - найважливіша відмітна особливість людського мозку, яка проявляється і в морфології, і в організації психічних процесів. Дана особливість визначає функціональну спеціалізованість півкуль мозку. Говорячи простою мовою, міжпівкульна асиметрія означає, що права півкуля мозку відповідає за одні психічні процеси, а ліва - за інші.

У цій статті розповімо, за що відповідає ліва півкуля і чим загрожує людині дисфункція даної зони.
Ліва півкуля - мова і факти

Ліва півкуля мозку відповідає за мовні здібності людини, причому, розмова не тільки про контроль мовлення, але й здібностях до письма та читання, тобто саме ліва півкуля запам'ятовує дати, факти та імена. Ліва півкуля також визначає логічні та аналітичні здібності людини.

Люди, у яких ліва півкуля розвинене більше, ніж праве, розважливі, пунктуальним, люблять планувати, легко працюють з цифрами, воліють точні науки гуманітарних і документальну літературу - художньої, не вірять в потойбічне і не люблять висловлювати емоцій.

Модель свідомості по Гриндеру

Джон Гріндер, співавтор нейролінгвістичного програмування, описав левополушарной модель як логічну, послідовну, лінійну, символічну, засновану на реальності, вербальну і дискретну.

Нервові закінчення лівої півкулі

Права півкуля складається з білої речовини, ліве - з сірого. У лівій півкулі нейрони більш щільно розташовані один до одного, ніж у правому, а тому воно здатне розрізняти тонкі нюанси і хитромудрі загадки. Люди левополушарного типу відмінно розгадують головоломки.

Дисфункція лівого півкулі

Дисфункція лівого півкулі порушує здатність людини обробляти інформацію, а також призводить до різних проблем з промовою. Крім того, хворий може також відчувати проблеми з читанням і письмом, починає плутати букви і слова, часто не розуміє сенсу почутого. Людина з дисфункцією лівого півкулі не здатний аналізувати інформацію, навіть якщо розуміє її, не може адекватно сприймати події, що відбуваються.

При інсультах лівої півкулі у пацієнтів спостерігається також параліч правої сторони тіла.

Читайте також: За що відповідають півкулі мозку.


» » За що відповідає ліва півкуля?