Як думають жінки?

Фото - Як думають жінки?

Перш за все, варто розібратися, чим відрізняється жіночий тип мислення від чоловічого. Справа не в тому, хто кмітливим, а в тому, що в одній і тій же ситуації жіночі думки будуть відрізнятися від чоловічих.
Відмінності чоловічого та жіночого мислення

У чоловіків, які звикли спиратися на логіку, більше задіяно права півкуля, яке допомагає їм вибудовувати послідовну ланцюжок дій на шляху до мети. Багато чоловіків люблять думати просто заради самого процесу, заради відволікання від справ насущних, тому серед сильної половини людства так багато філософів.


У жінок активніше задіяно права півкуля, що відповідає за образне і многозадачное мислення. Жінка, як думають більшість фахівців, що не буде роздумувати виключно про те, як їй здати річний звіт - вона встигне «прикинути», які туфлі їй купити на вечірку і чим нагодувати чоловіка ввечері. Для неї не складає труднощів одночасно слухати новини по радіо, базікати з подругою і доглядати за дитиною. Пані не люблять розробляти покрокову інструкцію, а бачать картинку «в цілому». Тому жіночі дії часто здаються непослідовними, зовсім не пов'язаними один з одним.

Ще кілька особливостей жіночого мислення:

  • Як думають учені, у жінок швидше відбувається перемикання з правої півкулі на ліве. Внаслідок цього відбувається постійний різкий перехід з логіки на емоції і назад. До речі, цю особливість можна повернути на свою користь: якщо дівчина йде на конфлікт, досить буває просто несподівано поцілувати її або подарувати букет квітів - і вона «розтане».
  • Жінка, як берегиня домашнього вогнища, завжди дивиться на перспективу, оцінює інформацію з прицілом на майбутнє.
  • У жінок краще розвинена інтуїція. Вони можуть швидше приймати правильні духовні рішення в складній неоднозначній обстановці, а от запропонувати чіткі аргументи на користь цих рішень вони не завжди в змозі.

Хто розумніший - чоловіки чи жінки?

Багато століть в світі панує догма про те, що чоловіки розумніші за жінок. До цих пір в ходу десятки наукових теорій, які пояснюють цю різницю в інтелектуальному розвитку.

Деякі особливості жіночого сприйняття і мислення настільки очевидні, що їх не можуть заперечувати навіть самі вперті скептики. Наприклад, тести підтверджують, що жінки відмінно справляються із завданнями, де задіяна дрібна моторика рук, вони більш сприйнятливі до знакової інформації. Зазвичай жінки швидше можуть перерахувати об'єкти однієї категорії або назвати слова, що починаються на одну букву.

Однак у чоловіків, в більшості своїй, більше розвинене просторове мислення. Складні математичні або просторові розрахунки - це їх «коник». Практично з будь-якими тестами, де потрібно застосувати тривимірне мислення, чоловіки справляються краще.

Найбільш популярна теорія, яка намагається пояснити ці відмінності, наполягає на тому, що вся справа в різному кількісному співвідношенні білої і сірої речовини в мозку чоловіка і жінки. Сірої речовини, що відповідає за обробку інформації і побудова логічних зв'язків, у чоловіків більше в п'ять-шість разів. А ось білої речовини, що відповідає за взаємодію між різними відділами мозку, більше у жінок. Можливо, саме ця особливість жіночого мозку і сприяє поширенню стереотипу про багатозадачності жіночого мислення.

Догму про розумову перевагу чоловіків спростовують результати одного цікавого наукового дослідження новозеландських учених. Це дослідження, опубліковане влітку 2012 року, показало, що інтелектуально чоловіки і жінки на рівних, а часто жінки навіть розумніші. Підтвердили цей висновок і численні тести IQ, що проводилися протягом кількох років у різних країнах світу.

Раніше пані трохи відставали від чоловіків у розвитку інтелектуальних здібностей, підкреслюють фахівці. Але останнім часом цей розрив зник. Цьому може бути кілька причин, але одна з головних - те, що жінки змогли швидше підлаштуватися під нововведення, які сучасний динамічний світ «підкидає» нам у величезних кількостях. Сьогодні жінкам доводиться налагоджувати сімейний побут і будувати кар'єру, у них з'являється велика кількість можливостей для самореалізації. Все це сприяє посиленому розвитку мозку.

У свою чергу, багато вчених наполегливо продовжують заперечувати гендерні стереотипи. Так, дівчатка частіше звертають увагу на дрібні деталі, показують відмінні результати у вербальних тестах, а хлопчики краще уявляють об'єкт в тривимірному вимірюванні. Але справа, можливо, не в будові їх мозку, а попросту у вихованні. Хлопчики часто багато часу проводять на вулиці, грають у колективні спортивні ігри (які розвивають просторову орієнтацію). Дівчатка ж, в основному, більше часу проводять вдома, спілкуючись з родичами, що сприяє розвитку вербальних навичок. Зрозуміло, підкреслюють фахівці, повністю біологічний детермінізм заперечувати не можна, але він нікчемний в порівнянні з тим, наскільки наш мозок пластичний і універсальний.


» » Як думають жінки?