Як розрахувати оклад?

Фото - Як розрахувати оклад?

Зарплата будь-якого співробітника нараховується на підставі наказу керівника про прийом на роботу. За основу приймається трудовий договір. У ньому, як правило, вказується принцип нарахування: фіксована сума або відрядна, що залежить від кількості відпрацьованих годин або результату роботи.

Другий варіант також є окладом, тому як при його розрахунках використовуються встановлені тарифи. Зрештою на питання, як розрахувати оклад, можуть вплинути і умови праці, і стаж співробітника, і його кваліфікація, і географічна складова місця роботи. Наприклад, у північних районах до окладу прийнято нараховувати додатковий коефіцієнт - так звані, "північні". Будь оклад і тарифний план нараховується на підставі положення про оплату праці та штатного розкладу. Тут обумовлюються порядок нарахування зарплати, можливі премії і штрафи, а також строки виплати.
Як розрахувати зарплату по окладу?

Для кожного співробітника розробляється індивідуальна схема для виплати заробітної плати. У розрахунковому листі позначається фіксований оклад. Далі, за окремою таблицею, вираховується зарплата. За основу береться норма робочого часу. Від неї залежить, скільки коштує година роботи. Таблиця включає в себе кількість днів (календарні, робочі, вихідні та окремою графою - робочий час) і місяці, за які здійснювалася робота. Підсумковими будуть показники за конкретні квартали.

Обчислюємо зарплату по окладу виходячи з таких формул:

  1. Кількість відпрацьованих днів / місяць * годинники / день = кількість відпрацьованих годин / місяць.
  2. Оклад / норма робочого часу на місяць = рублів / одна година на місяць
  3. Рублів / одна година на місяць * кількість відпрацьованих годин / місяць = розмір окладу за конкретний місяць
  4. Якщо співробітник працював в нічну зміну, окремо обчислюємо кількість і вартість відпрацьованих за цей час годин. Отримане число необхідно для нарахування премії.
  5. (Розмір окладу за місяць + вартість годинника нічної зміни) * 40% = розмір премії
  6. Підсумкова зарплата становитиме: розмір окладу за конкретний місяць + вартість годинника нічної зміни + розмір премії
  7. При необхідності, розраховуємо надбавки: районний коефіцієнт і т.д.
  8. Підсумовуємо отримані суми: зарплата + надбавки + премія. Від отриманого значення віднімаємо 13% (розмір прибуткового податку).

Підсумкове значення складе заробітну плату. За таким же принципом можна відповісти і на запитання про те, як розрахувати посадовий оклад. Робиться це, в принципі, також.


» » Як розрахувати оклад?