Що таке холестерин?

Фото - Що таке холестерин?

Багато асоціюють холестерин з надзвичайно шкідливим для здоров'я речовиною. Насправді небезпечно лише його підвищена концентрація в крові. Що таке холестерин? Це виробляється печінкою жироподобное речовина, необхідне для нормальної життєдіяльності клітин.

Про типи холестерину, його користь і шкоду читайте нижче.
Що таке холестерин, типи холестерину

Речовина холестерин відноситься до ліпідів. Як правило, по крові він «подорожує» не один, а в компанії з ліпопротеїдами. Залежно від пропорційного змісту білків і жирів вони бувають декількох видів.

 1. Ліпопротеїди низької щільності (ЛПНЩ). Холестерин з високим рівнем ЛПНЩ вважається «поганим», оскільки здатний окислюватися, проникати в стінки артерій, викликаючи їх запалення і пошкодження.
 2. Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ). Холестерин, що містить ЛПВЩ, називають «хорошим». Він не осідає бляшками на стінках судин, зменшуючи ризик серцево-судинних захворювань.
 3. Тригліцериди. Беруть участь у виробництві енергії для життєдіяльності клітин, а їх надлишок відкладається в жировій тканині. Тому при великому вмісті тригліцеридів людина набирає зайву вагу.

Користь і шкода холестерину

Циркулюючи по крові, холестерин виконує ряд корисних для організму функцій:

 • бере участь у виробленні чоловічих і жіночих статевих гормонів;
 • використовується клітинами внутрішніх органів, мозку, м'язових тканин в якості будівельного матеріалу;
 • поставляє в тканини організму антиоксиданти;
 • бере участь у виробництві жовчі, необхідної для засвоєння жирів.

Про користь холестерину можна говорити тільки в тому випадку, коли мова йде про «хороше» холестерин і якщо його рівень не перевищує норму. Які показники вважаються нормою? У чоловіків і жінок ці показники (ммоль / л) трохи відрізняються:

 • загальний рівень холестерину: у чоловіків - 3,5-6, у жінок - 3-5,5;
 • ЛПНЩ: у чоловіків - 2,2-4,8, у жінок - 1,95-4,5;
 • ЛПВЩ: у чоловіків - 0,7-1,75, у жінок - 0,85-2,28;
 • тригліцериди: у чоловіків - 0,62-3,7, у жінок - 0,5-2,6.

Слід зазначити, що з віком ці показники збільшуються. Після 20 років рекомендується перевіряти рівень холестерину кожні 5 років.

Неправильне співвідношення типів холестерину призводить до розвитку серцево-судинних захворювань. Через великої кількості ЛПНЩ в крові на стінках артерій утворюються ущільнення (холестеринові бляшки), в результаті чого відбувається закупорка артерій і розвивається атеросклероз. У зв'язку з дефіцитом кисню в крові може виникнути стенокардія. Раптове утворення кров'яного згустку з бляшки холестерину може повністю блокувати коронарну артерію і стати причиною серцевого нападу.

Як знизити рівень холестерину в крові


Для цього використовуються методи традиційного лікування, народної медицини, а також рекомендується дотримуватися спеціальної дієти при підвищеному холестерин та здорового способу життя.

Медикаментозні препарати

Коли рівень холестерину становить небезпеку для життя, призначають медичні препарати:

 1. Статини (Мевакор, Лескол). Ліки блокує вироблення ферментів, що беруть участь у виробництві холестерину, збільшує кількість корисних ліпопротеїдів і знижує рівень тригліцеридів.
 2. Фіброевой кислоти (Aтромед С, Трікор, Лопід). Сприяють окисленню жирних кислот, таким чином знижуючи рівень ЛПНЩ і тригліцеридів.
 3. Препарати, що з'єднуються з жовчної кислотою (Колестід, квестран). При взаємодії препаратів з жовчю сповільнюється вироблення холестерину в печінці.

Харчові добавки

Підвищений, але не критичний рівень холестерину можна нормалізувати за допомогою харчових добавок:

 • вітаміни Е, В3, В6, В12;
 • часник;
 • жирні кислоти Омега-3;
 • зелений чай;
 • соєвий білок.

Дієта

Дієта холестеринових увазі вживання продуктів, що дозволяють знизити рівень «поганого» холестерину, а також виключення з раціону шкідливих продуктів.

Свинина, жирні сорти яловичини та птиці, ковбаси, копченості, молочні продукти з високим вмістом жиру, яйця, зокрема жовток, вироби з пшеничного борошна - це продукти, які повинні бути рідкісними гостями на нашому столі.

Які продукти знижують холестерин? У цей список входять вівсяні пластівці, злаки, бобові, соя, горіхи, яблука, виноград, гранат, зелень.


» » Що таке холестерин?