Що таке фідер?

Фото - Що таке фідер?
Дивіться відео

Що таке фідер?

Фідер - це спеціальна англійська рибальська снасть для донного лову. Головна перевага фідерної снасті - можливість ловити рибу в далеких від берега місцях, де велика риба не так осторожничает, як біля берега, при цьому важливо відзначити, що рибалка може ловити нема з човна, а залишатися на березі.

Що з себе являє фідер?

Фідер - це особливого пристрою вудилище з закріпленою на ньому годівницею. Вудилище розрізняється по довжині, строю і тесту. Лад - це здатність фідера до вигину під час закидання наживки, тест - показник міцності і чутливості вудлища, який визначається двома числами: перше показує мінімальну вагу насадки, друге - максимальний.

Видів годівниці, які насаджуються на вудилище фідера, буває безліч, вони розрізняються за формою і способом кріплення.

Як вибрати фідер?

Вибір фідера - справа індивідуальна, проте ряд рекомендацій тут все ж існує. По-перше, чим більше водоймище, тим довше буде потрібно вудлище. По-друге, потрібно враховувати характер водойми - для річки тест повинен становити 100-120 Фото - фідерграм, для водойм без швидкої течії (ставок, озера і т.д.) - не більше 60 грам.


Що стосується вибору ладу, тут все індивідуально, жорсткі вудилища (швидкий лад) дають можливість в кращому ступені контролювати руху, зате гнучкі (повільний лад) дозволяють уникнути обриву волосіні при різких і потужних поштовхах видобутку.

Вибір годівниці залежить від того, з яким способом кріплення буде зручніше працювати рибалці.

Прикормка - найважливіша частина фідерної риболовлі, а тому вибирати її треба з розумом. Так, для стоячих водойм необхідно використовувати рихлу і ароматну підгодовування, а от для річок з швидкою течією рекомендується клейка підгодовування, щоб її моментально не знесло течією і не "розмотати" по всій водоймі.

Як використовувати фідер?

Головне правило успішного лову на фідер - попередня підгодівля. Якщо ви збираєтеся ловити далеко від берега, то для правильної підгодівлі вам буде потрібно потренувати спочатку свою точність - закид підгодівлі повинен здійснюватися точково, немає нікого сенсу розкидати наживку по всій водоймі.Фото - фідер

Сама тактика лову на фідер відрізняється від класичної донного лову. Класична донна снасть передбачає велику кількість вудилищ, в фідерної ловлі достатньо однієї, особливо недосвідченим рибалкам. Крім того, тут не потрібно довго чекати клювання, якщо її немає, важлива оперативна реакція, швидкий перехід на іншу підгодівлю або навіть ловлю в іншому місці.

Тепер ви знаєте, що таке фідер, а про те, як правильно організувати ловлю на фідер, читайте в статті Як ловити на фідер.

Більше інформації про риболовлю та техніках лову шукайте в розділі Риболовля.


» » Що таке фідер?