Як ловити рибу на вудку?

Фото - Як ловити рибу на вудку?

Спортивні рибальські снасті поділені на три великі категорії: спінінги, поплавочние вудки і донки. Детальніше про риболовлю спінінгом читайте в нашому матеріалі Як рибалити.

Є ще стоять трохи особняком снасті для підлідного лову, але вони по суті своїй є різновидами основних. Детальніше про тонкощі підлідного лову читайте в нашій статті Як ловити вудкою.
Поплавочная вудка

Цей вид вудки користується величезною популярністю у рибальського народу. Вона є найдемократичнішою снастю (проста і доступна в побуті кожному з нас). Вона не вимагає від рибалки особливої сили і витривалості. Тільки терпіння, що і є - найважливіше в процесі риболовлі!

Вибираємо снасті й наживку

Як ловити рибу на поплавкову вудку? Для результативної лову спочатку підбираємо снасть «до смаку», залежно від того, на яку рибу вона буде розрахована. Наприклад, для лову з берега більше підійде триметрове телескопічне вудилище. Для риболовлі з човна - коротке, тому що довге буде тільки заважати. Волосінь вибираємо, виходячи з ваги передбачуваного улову. Поплавок повинен бути досить легким і максимально яркім- грузило - врівноважувати поплавок, щоб він не тонул- гачки - за розміром риби- наживку - згідно сезону і видам риб. А взагалі, як вважають деякі рибалки, все потрібно підбирати дослідним шляхом.

Яку рибу на що ловити

На поплавкову стандартну вудку можна піймати невелику хижу рибу: окуня, судака, щуку. Відповідно, необхідно використовувати жовтня наживки: хробака, мотиля, опариша. Так само можлива ловля на живця.

Але найкраще на поплавкову вудку «йде» нехижа озерна і річкова, чи не дуже велика риба: карась, короп, плітка, подлещик, краснопірка. Тут як наживка використовується і тваринна, і рослинна: пшениця, кукурудза, перловка, хлібні кульки.

На море на вудку з поплавком можна зловити бичка. Він добре «йде» на черв'яка або на невеликі шматки свіжої риби.

Докладніше про те, як правильно ловити на вудку, читайте в матеріалі Ловля риби.


» » Як ловити рибу на вудку?