Як ловлять рибу?

Фото - Як ловлять рибу?
Дивіться відео

Як ловлять рибу?

Існує безліч рибальських снастей, кожна з яких має своє призначення. У даній статті ми розглянемо, як ловлять рибу за допомогою різних снастей.

Види риболовних снастей


Умовно рибальські снасті можна розділити на літні та зимові. Розглянемо спочатку літні.

Літні рибальські снасті поділяються на:

  • Спінінг
  • Донні
  • Жерлица

Спінінг - це снасті для риболовлі на хижих риб. Приманкою в даному випадку служать блешні, силіконові черв'яки, воблери і так далі.

Варто обмовитися, що для лову спінінга риби існують різні види котушок: безінерційні та мультиплікаторні. Перші дозволяють далі закинути приманку, а мультиплікаторні котушки - краще відчувати клювання. Крім того, вони володіють більшою потужністю, при цьому коштують дорожче. Такі котушки використовують досвідчені рибалки, початківцям рибалкам рекомендується використовувати безінерційні.

Донна снасть, як випливає з її назви, призначена для лову риби з дна водойми. Вона являє собою невелике грузило і гачок. Таку снасть потрібно використовувати тільки при ловлі риби з човна. Сигналізатором клювання для даного випадку служать дзвіночки або інші пристосування, наприклад, світлові сигналізатори.

Жерлица є снастю, яка потрібна для лову на живця. Суть цієї снасті полягає в тому, що на спеціальну дерев'яну рогульку закріплюється волосінь. Рогульку прикріплюють до кілка, який вбивають у дно. Таких снастей розставляються якомога більше, щоб з більшою ймовірністю залучити здобич. Снасть даного типу є пасивною. Це означає, що рибалці досить лише перевіряти, яка жерлица «впіймала» рибу.

Зимові рибальські снасті

Зимові снасті можна розділити на дві групи: мормишка і поплавочная.

Ловля на мормишку зводиться до створення коливань на воді. Рибаку достатньо лише посмикувати вудкою. Спеціальний кивок удильника сигналізує про те, що риба попалася на наживку.

Поплавочная снасть відрізняється тим, що в даному випадку використовується поплавок, який занурюється у воду. Наживкою в обох випадках може служити черв'як, мотиль, реп'яхи.

На що ловити рибу на річці і озері

Одним з найпопулярніших способів риболовлі на річці або озері є спінінга. За допомогою спінінга можна зловити щука, окуня, червоноперку, язя, сома та інші види риб. Для того щоб ловити рибу за допомогою спінінга, потрібно враховувати сезон лову, температуру води. Закид спінінга може бути маятниковим, горизонтальним (збоку) або вертикальний (з-за спини).

Ловля на вудку (поплавочная) може здійснюватися з різних типів вудок і різними методами. Наприклад, з берега, з човна, при сильній течії і так далі. Початківцям рибалкам рекомендується користуватися так званою болонської вудкою, яка є універсальною. Її також називають болонкою. Болонські вудилища є досить простими в освоєнні. Вони оснащені звичайною безинерціонной котушкою. Така вудка незважаючи на уявну простоту здатна витримати вагу до 11 кілограм. Закид вудки простіше виконувати з-за спини.

Ловля на донку спеціально призначена для того, щоб ловити донних риб. Наприклад, сомів, лящів, коропа. Для них потрібна донна снасть, аналогом якої є фідер - більш сучасний варіант.

В якості наживки для всіх вищеописаних випадків варто вибирати або перловку (як рослинна наживка) або ручейник, а також маленьку рибку-живця для хижих риб.

Для довідки початківцям рибалкам ми рекомендуємо ознайомитися з наступними статтями:


» » Як ловлять рибу?