Що таке шизофренія?

Фото - Що таке шизофренія?

Ні для кого не секрет, що шизофренія - це досить рідкісна хвороба, яка оселилася в більш, ніж 2-х мільйонах росіян. Ця хвороба народжує дуже багато усіляких забобонів, але насправді вона являє собою хвороба, пов'язану з порушенням кори головного мозку, яка піддається лікуванню сучасними препаратами та ліками, які дають все більшу надію для хворих. Сучасне лікування шизофренії дозволяє приймати ліки амбулаторно, не відвідуючи поліклініки та лікарні. Отже, давайте докладніше розглянемо, що таке шизофренія.
Ознаки хвороби

Шизофренія - це хвороба головного мозку, яка порушує здатність правильно мислити і приймати правильні рішення, а також спілкуватися з іншими людьми. Дуже часто шизофренію починають страждати люди, яких в дитинстві батьки били і ображали, в результаті чого у них стався збій нервової системи або порушився хімічний процес всередині головного мозку. Проте варто зазначити, що такі хворі не становлять небезпеки для оточуючих, хоча їх поведінка часом досить дивне. Така хвороба, як шизофренія, симптоми має тільки приховані. У цьому і полягає її особливість. Жоден лікар після візуального прийому пацієнта не зможе точно поставити діагноз. Симптоми проявляються тільки після повного обстеження за допомогою сучасних приладів.

  • Як же проявляється шизофренія. Ознаки цієї хвороби свідчать, що хворі можуть абсолютно неадекватно реагувати на події, які відбуваються навколо них. Вони можуть почати сміятися, коли у всіх оточуючих їх людей горе, можуть заплакати, почувши радісну новину і т.д. Емоції або надто яскраво виражені або просто відсутні. З такими людьми дуже складно спілкуватися, у них бувають досить тривалі періоди замкнутості.
  • Друге прояв шизофренії - це наявність марення і галюцинацій. Багато хворих бачать галюцинації, тобто їм є неіснуючі предмети. Також вони починають розповідати про завідомо неправдивих уявленнях про світ і сутності людини, тобто несуть маячня. Також мова хворих дуже часто буває невиразною, що можна віднести ще до одного симптому шизофренії. Саме таким чином проявляються найважчі форми шизофренії.
  • Хворі можуть мати загальмовану мова, повільні або занадто швидкі рухи, вони можуть монотонно повторювати свої дії або ж відчужено сидіти і дивитися цілий день в одну точку. Таким чином, поведінка хворого на шизофренію абсолютно непередбачувано.

Методика лікування


Тепер давайте розглянемо, чим лікувати шизофренію.

  • Перше, що виписують лікарі для лікування шизофренії - це лікарські засоби. Деякі симптоми піддаються лікуванню так само, як і звичайні хвороби, такі як цукровий діабет або запалення легенів. Повністю позбутися симптомів хвороби назавжди не вийде, але контролювати її протікання за допомогою ліків дуже легко. З хворобою допомагають впоратися такі препарати: галоперидол, хлорпромазин, трифлуоперазин, клозапін та інші.
  • Друге, що знадобиться при лікуванні - це психосоціальна реабілітація. Ця терапія повністю не усуває симптоми шизофренії, але разом з лікарськими засобами полегшує протікання хвороби. На ранній стадії розвитку шизофренії саме така терапія дозволяє повністю повернути хворого нормальному існуванню в суспільстві. Реабілітація дозволяє також хворому адаптуватися до звичного йому суспільству.
  • Сучасні методи лікування цієї хвороби дозволяють повністю впоратися з проявом негативних симптомів у більш ніж 20 відсотків пацієнтів. Якщо почати приймати ліки вчасно, відразу ж після того, як хвороба була виявлена, то ймовірність повного лікування збільшиться на 30%. Однак, незважаючи на всі позитивні результати, 15% пацієнтів не отримують позитивного ефекту від препаратів і закінчують своє життя спровокованим нещасним випадком або самогубством. Такі дані світової статистики по цій хворобі.

Таким чином, ми розглянули, що таке шизофренія, що робити, якщо ви помітили її перші прояви. Тепер це питання, сподіваємося, не поставить вас в глухий кут.


» » Що таке шизофренія?