Як ловити на фідер?

Фото - Як ловити на фідер?

Фідер - донна рибальська снасть. Передбачає ловлю за допомогою годівниці і наживки. Конструкція вудилища оснащена котушкою, відрізняється наявністю великої кількості кілець (найчастіше більше 20) і вбудованого або змінного квівертіпа - кінчика вудилища, який і сигналізує про клювання.

Основна ідея як ловити на фідер, полягає в подачі прикормки в позначене місце. Гачок з наживкою, що знаходиться в цій зоні, забезпечить можливість успішної риболовлі. Наживкою служить все те, що використовується при звичайній рибалці: черв'як, опариш, перловка та інше.
Снасть

Довжина фідерного вудилища безпосередньо залежить від існуючих умов лову. На малих річках вона може становити 3,30-3,60м, на великих - 3,60-4,50м, а на озерах - більше 4,50м. Котушку бажано підібрати міцніше, так як ловля на фідер передбачає упіймання великої риби. Відповідно підходите до підбору волосіні, її товщина повинна становити не менше 0,25 мм. Якщо є можливість придбання плетеного шнура, то це тільки плюс. Шнур не розтягується і забезпечить кивок квівертіпа навіть при дуже обережною клювання.

Ловля з човна

На річках фідерні снасть найчастіше використовують для упіймання ляща. Перед тим, як ловити ляща на фідер, розглянемо можливі способи лову. Любителів фідера умовно можна розділити на дві категорії: звиклі рибалити з берега (таких більшість) і віддають перевагу човні. Отже, переваги і недоліки застосування плавзасобів.

  1. Зводиться до мінімуму втрата часу при занедбаності і підтягуванні снасті. Відпадає необхідність далеких закидів, так як снасть можна закидати поруч з човном. Плюс зменшується зона прикормки, а, відповідно, зростає її ефективність.
  2. Збільшується точність закидання, оскільки Ви можете попросту покласти годівницю в потрібний квадрат.
  3. Підвищена динамічність риболовлі. Ви швидко можете дістатися до будь-якого цікавить місця і визначити його перспективність.
  4. Вільне переміщення по водоймі дозволяє закинути снасть там, куди неможливо дістати з берега.
  5. Можна облавливать значно більшу акваторію, закидаючи вудку навколо човна.
  6. Легше вивудити велику рибу: біля човна немає корчів, заростей.

До недоліків слід віднести тривале перебування в човні і пов'язані з нестачею місця неудобства- труднощі риболовлі при сильному вітрі або наявності швидкої течії. Тоді як перше повністю залежить від терплячості і кмітливості рибалки, то вирішити другу проблему допоможе правильне розташування якорів.

Снасті і прикормку краще приготувати на березі. Човен найкраще встановлювати на крайках рельєфу дна або ж на руслі. Перед закидом не варто міцно запресовувати підгодовування в годівницю. Необхідно, щоб риб'ячий делікатес вивалився з контейнера на дні і залучав проходить повз рибу. З цією ж метою проведіть кілька пробних закидів з набитою годівницею: підгодувати місце перед початком риболовлі.

Ті, для кого це новий вид риболовлі, для початку могли б просто дивитися ловлю на фідер у виконанні більш досвідчених колег. Якщо ж Ваші знайомі не володіють такими навичками, то скористайтеся сервісом YouTube, задавши запит: ловимо на фідер відео. Не варто розраховувати на сьогохвилинне набуття навичок, вони будуть наростати від рибалки до риболовлі.


» » Як ловити на фідер?