Що пов'язує людей?

Фото - Що пов'язує людей?

У нашому світі все взаємопов'язано - день і ніч залежать від положення Землі щодо сонця, припливи і відливи залежать від місяця, але найочевидніша і різноманітна зв'язок - це зв'язок між людьми. У багатьох є сім'я, робота, друзі, люди виконують різні соціальні ролі, але що саме пов'язує людей? Щоб розібратися і знайти відповідь, слід подивитися на це питання з різних сторін.
Любов

На перший погляд найбільш очевидною зв'язком між людьми є почуття взаємної прихильності. Любов, яка виникає між чоловіком і жінкою може бути різною, але найчастіше такий зв'язок залишається міцною і триває протягом усього життя. Любовний зв'язок двох людей підтримується різними емоціями та почуттями - це і пристрасть, і повага, і допомога, і взаєморозуміння. Улюблені люди намагаються прощати партнерам їхні помилки і промахи, підтримувати у важку ситуацію. Люди, які люблять один одного намагаються разом долати труднощі і йти по життєвому шляху.

Сім'я

Для багатьох сімейні і родинні зв'язки залишаються головними протягом усього життя. Це дуже просто пояснити - одного разу ставши матір'ю, батьком чи дідусем, ви вже ніколи не перестаєте ним бути. Професійну кар'єру можна поміняти, але сімейне роль залишається, що б не трапилося.

Дуже часто в сім'ї, де є діти, між матір'ю і дитиною утворюється дуже тісний зв'язок. З'явившись ще до народження дитини на світ, такий зв'язок стає невидимою ниткою, яка пов'язує матір і малюка. Багато хто стверджує, що зв'язок між матір'ю і дитиною може бути настільки сильною, що емоції можливо відчути на відстані - мама може відчувати біль чи радість своєї дитини, знати, якщо він потрапив у біду ще до того, як про це дізнаються інші члени сім'ї.

Відносини в родині включають в себе безліч ролей і будуються на базі широкої палітри почуттів. Сім'я - не тільки продовження роду, а й особлива форма соціального інституту. Саме в родині закладаються основи взаємовідносин між людьми і встановлюються моделі поведінки.

Соціальні ролі


Жодна людина в суспільстві не виконує тільки одну соціальну роль. Протягом усього життя люди опиняються в різних ситуаціях, в яких вони приміряють на себе все нові ролі. Люди володіють різними соціальними позиціями і по-різному реагують на приписи суспільства. На модель поведінки людини впливає багато факторів: статус у суспільстві, професія або вид діяльності, а також особиста мотивація.

Дружба

Дружба між людьми - одна з найпоширеніших видів зв'язку. Дружба зароджується з першої зустрічі між людьми в тому випадку, якщо вони зійшлися інтересами і відчувають взаємну симпатію й інтерес один до одного.

Теплі дружні відносини можуть виникати між людьми незалежно від їх віку, статі та соціального стану. Так, помилковим вважається принципова неможливість дружби між чоловіком і жінкою, старим і підлітком. Можливо, це рідкісні форми дружби, адже необхідно мати спільні інтереси та захоплення, але у випадку, якщо спілкування між людьми приносить задоволення - дружні відносини не мають перешкод.

Серед інших видів дружньої зв'язку розрізняють дитячу дружбу, яка характеризується кількома відмінними ознаками. Діти не обтяжені професійними та соціальними ролями, тому вільно дружать з тими, кого виберуть. Зазвичай друзями діти стають дуже швидко, але при цьому будь-яка сварка може зруйнувати дружбу. Дуже часто виявляється, що шкільні друзі залишаються друзями на все життя.

Емпатія

Особливість емпатії полягає в здатності людини співпереживати іншому, розуміти його почуття. Здатністю до емпатії володіють всі люди, але ступінь емпатичних впливу залишається різною - від звичайного емоційного відгуку до глибокого занурення в емоційний стан іншої людини. Емпатія - це свого роду відповідь однієї людини на вчинок, мова, жести і міміку іншої людини. З точки зору соціальної значущості розвинені Емпатичні навички особливо важливі для тих, чия професія пов'язана з роботою з людьми - керівники компаній, чиновники, продавці та менеджери.


» » Що пов'язує людей?