Що означає бути другом?

Фото - Що означає бути другом?

Дружба - це близькі платонічні відносини між людьми, що будуються на взаємній симпатії, спільності інтересів, взаємодопомоги. Детальніше про психологію дружби, образі справжнього друга, його відмінності від приятеля і знайомого читайте далі.
Психологія дружби

В основі дружби лежать, як правило, такі складові:

 • спільність світоглядних поглядів;
 • схожість захоплень;
 • довіру;
 • співпереживання;
 • готовність безкорисливо допомагати;
 • щирість;
 • обмін інформацією, благами, емоціями і т. д .;
 • взаєморозуміння;
 • відвертість.

Звичайно, ці елементи в повному складі присутні тільки в одиничних дружніх відносинах. У більшості люди залишаються з друзями все ж досить закритими в особливо важливих, можливо, навіть болючих для них питаннях. Не завжди можна говорити і про безкорисливість в дружбі, хоча взаємовиручка все ж як така є.

Що стосується сексуального підтексту, то, на думку деяких експертів, дружба не припускає інтимний зв'язок. Якщо ж така все-таки трапляється, то варто говорити в цьому випадку вже про яку-небудь різновиду любовних відносин. Однак, згідно іншій точці зору, дружба цілком може включати і еротичні ноти. Це може бути, наприклад, характерно для відносин близьких людей на рівні інтимної взаємовиручки. Таке буває, коли чоловік і жінка вважають один одного цілком привабливими для сексуального зв'язку, але при цьому не хочуть переходити від дружби до романтичних відносин.

Ролі дружби

Доповнення

У цьому випадку дружба набуває яскраво виражений раціональний окрас. Виділяючи для себе більш важливі цінності (наприклад, побудова кар'єри), людина покладає на дружбу цілком конкретні «зобов'язання», що дозволяють йому отримувати від життя більше задоволень. Людина прагне проводити з друзями зручне особисто для нього час і так, як це подобається саме йому. Проблеми друзів в їхньому житті, сам глибинний аспект дружби залишаються далеко на задньому плані.

Злиття

Характерно для тих суспільств, в яких є ототожнення родинних зв'язків з дружніми відносинами. Тобто наявність кровної спорідненості або, наприклад, подружніх відносин як би автоматично передбачає дружбу між людьми. З іншого боку, на ділі злиття зустрічається далеко не завжди - навіть будучи в якій-небудь мірі родичами, люди можуть негативно ставитися один до одного, а тому про дружбу в найкращому розумінні цього слова і мови бути не може.

Конкуренція


У цьому світлі дружба постає тоді, коли різні соціальні ролі здійснюють прямий вплив на дружні стосунки людей. Яскравий приклад - дружба між колегами або тим більше начальником і підлеглим, які, до того ж, є ще й подружжям. У цьому випадку передбачити, які саме відносини (службові, любовні або дружні) візьмуть гору, завжди дуже складно.

Заміщення

Дружба стає альтернативою будь-яким іншим відносинам, найчастіше - романтичним. Але також нерідкі й випадки, коли за допомогою дружби людина намагається компенсувати теплі і глибокі родинні відносини (наприклад, якщо у людини слабкий зв'язок з рідними або у нього їх взагалі немає).

Друг, приятель і знайомий

Виходячи з визначення дружби, її психології, складових елементів, можна визначити, що означає бути другом. Так, друг:

 • багато що знає про вас (про сім'ю, проблеми, інтереси, смаки та ін.);
 • готовий прийти на допомогу, не вимагаючи нічого натомість;
 • щиро співпереживає всьому відбувається з вами (причому як поганому, так і хорошому);
 • розділяє (хоча б частково) ваші погляди на життя;
 • розуміє вас, мотиви ваших вчинків, вашу манеру висловлюватися, ваш гумор і інш.

На відміну від одного, приятель - це більш далекий в усіх відношеннях людина. Вас може пов'язувати спільність інтересів (наприклад, походи в спортивний зал), спільний відпочинок (походи в кіно по п'ятницях), періодичне ні до чого не зобов'язує спілкування на абстрактні теми, але не більше того.

Знайомий - це зовсім чужа людина, якого ви знаєте виключно поверхово, причому в більшості випадків з відгуків, розповідями про нього ваших спільних знайомих. Це може бути сусід по вулиці або будинку, з яким ви пару раз стикалися в рамках соціальних відносин. Або ж, наприклад, колега з сусіднього відділу, з яким ви періодично зустрічаєтеся і спілкуєтеся в курилці офісної будівлі.

Також вам можуть бути корисні ці статті:


» » Що означає бути другом?