Що таке дружба?

Фото - Що таке дружба?

Дружба, як і любов, - поняття дуже складне і багатогранне. Пропонуємо разом розібратися у визначеннях даного терміну, в основних складових дружби і її різновидах.
Визначення дружби і її значення

Що ж таке дружба? Вважається, що це відносини між людьми, які будуються на основі взаємної симпатії, довіри, відданості, спільних інтересів, уподобань і навіть кохання.

Разом з тим значення у даного слова можуть бути самими різними, оскільки таке явище як дружба може набувати самі різні форми, бути як більш глибоким, так і більш поверхневим. Крім справжньої дружби, в нашому житті бувають і схожі відносини, які ми часто зараховуємо до дружніх.

Приятелі й знайомі

Дуже часто ми називаємо друзями людей, які не пов'язані з нами міцними духовними нитками. Ми можемо бути відмінно з ними знайомі, можемо бути в курсі багатьох нюансів їхнього життя, однак нас не буде пов'язувати спорідненість інтересів і поглядів на життя, довіра і глибока щира симпатія. Яскравий приклад - сусіди по будинку.

Однодумці

Поняттям дружби можуть визначатися відносини, наприклад, між прихожанами церкви, які щонеділі зустрічаються на службі і спілкуються після неї. Аналогічно можуть іменуватися відносини між членами якогось клубу за інтересами, політичної партії. Однак насправді в основі такої взаємодії лежать не любов, відданість і щирість, а лише відчуття згуртованості в рамках обстоюваної культурної, соціальної, політичної, релігійної лінії.

Колеги, товариші

Дружбою в цьому значенні можуть вважатися, наприклад, відносини між колегами на роботі або партнерами по бізнесу, керівниками компанії і її клієнтами. Разом з тим, тут дружба також представлена лише на самому дальньому плані, так як в основі таких відносин лежать поняття інтересу, вигоди, взаємозалежності та ін.

Приємні люди

Нових знайомих, щиро вподобаних нам, ми поспішаємо назвати друзями. Однак, крім іншого, дружба передбачає ще й тривалість взаємин. Людина, яку ми знаємо лише короткий відрізок часу, не може вважатися одним у найглибшому розумінні цього слова.

Складові дружби


Аналізуючи, що означає дружба, ми повинні обов'язково врахувати дві невід'ємні її складові:

 • Атракцію. Даний термін визначає тяжіння, взаємний потяг сторін. Атракція будується на потреби людини вибирати в якості одного конкретного суб'єкта-наявність об'єктивних причин для виникнення атракції (наприклад, близькість інтересів) - наявність умов для спілкування людей (часті зустрічі, сусідство та ін.);
 • Емпатію. Цим терміном визначається прилучення людини до емоційного життя іншого - прагнення зрозуміти, відчути одного.

Види дружби

Залежно від того, хто є суб'єктами дружніх відносин, виділяють:

 • дитячу та юнацьку дружбу;
 • доросле дружбу;
 • дружбу між чоловіками;
 • дружбу між жінками;
 • дружбу між чоловіком і жінкою.

Залежно від того, що є підставою для дружби, виділяють:

 • Духовну дружбу. Взаємне захоплення якостями один одного, самовдосконалення через обопільний обмін знаннями, досвідом. Зазвичай передбачає прагнення розвинути в собі якості товариша.
 • Повсякденне дружбу. Передбачає у друзів можливість спілкуватися (у тому числі при особистій зустрічі) кожен день, обмінюючись новинами, ділячись проблемами, радячись, допомагаючи.
 • Творчу дружбу. Відносини між яскравими індивідуальностями, кожна з яких впевнено йде обраним шляхом і не прагне бути схожою на іншу. При цьому суб'єкти знаходять один в одному опору і підтримку.
 • Сімейну дружбу. Дружба між сім'ями або дружба однієї людини з усіма членами родини.

Міфи про дружбу

Про дружбу є багато стереотипів, багато з яких носять вкрай поверхневий і часом помилковий характер. Ось найпоширеніші з них:

 • Чоловіча дружба міцна, надійна, вона здатна з успіхом минути року. Чоловіки завжди вірні друзі, чесні, готові прийти на допомогу.
 • Жіноча дружба неможлива, оскільки жінки більше за чоловіків схильні до конфліктів, заздрості, злобливим підступам, суперництву та ін.
 • Неможлива і повноцінна міцна і довга дружба між чоловіком і жінкою, так як у відносинах між ними завжди буде присутній сексуальний підтекст. Він обов'язково рано чи пізно вийде назовні, в результаті чого дружба або розпадеться, або переросте в любовний зв'язок.

Пропонуємо прочитати також наступні наші статті з даної тематики:

Відповіді на різні питання, пов'язані з дружбою, ви знайдете в статтях розділу Дружба.


» » Що таке дружба?