Як це - дружити?

Фото - Як це - дружити?

В одній з пісень Володимира Висоцького є рядки про одного, з яким не страшно і в гори піти: «Значить, як на себе самого, покласти на нього!» Такі відносини неможливо створити, просто натиснувши кнопку «Додати у друзі». Вони будуються роками на взаємній повазі і жертовної любові, загартовуючись в складних життєвих ситуаціях.
З чого починається дружба?

Дружба - це вид особистих відносин, заснованих на взаємній симпатії, внутрішньої близькості і довірі. Справжню дружбу притаманні такі риси:

  • Друзі знають про сильні і слабкі сторони один одного і приймають їх;
  • У друзів багато спільного: інтереси і погляди, смаки і переваги, секрети, спогади і переживання;
  • Довіра і впевненість у тому, що один з друзів не буде використовувати слабкі сторони іншого в своїх цілях;
  • Право кожного покластися на сильні сторони один одного.

Дружба безпосередньо залежить від того, наскільки міцні і значимі ті зв'язки, з яких вона складається. Якщо між людьми багато міцних зв'язків, значить, і дружба міцна. Якщо переважають значущі зв'язку - дружба близька, душевна. При цьому не обов'язково, що обидва друзі повинні оцінювати свої відносини однаково. Хтось вкладає в них більше зусиль, хтось - менше, але так як є взаємна прихильність і довіру, ці відмінності не відіграють великої ролі. З часом деякі зв'язки руйнуються, і з'являються (або не з'являються) нові, внаслідок чого дружба може посилитися або ослабнути.

Як це - дружити по-справжньому?

Істинної дружбі притаманна відвертість, довірливість, щирість і безкорисливість. Друзі проводять спільно багато часу, насолоджуючись взаємним спілкуванням і розділяючи один з одним як радості, так і прикрості. Якщо вони дорожать своїми відносинами, то вчаться прощати, забувати образи і не сваритися по дрібницях.


Багато хто плутає поняття «друг» і «приятель». Безсумнівно, подібності між ними є: обидва характеризують людину, близьку кому-небудь за поглядами, діяльності, приналежності до однієї групи (політичної, спортивної, релігійної), а також дружньому розташованого до кого-небудь. Часто приятельські відносини встановлюються з колегами по роботі. Їх відмінність від дружби полягає в тому, що коли людина покидає колектив, його зв'язок з колишніми співробітниками або слабшає, або повністю припиняється. Приятелем ми також називаємо будь-якого близького нам знайомого, хоча спілкування з ним може обмежуватися люб'язністю при короткочасних зустрічах.

З появою соціальних мереж виникла ще один різновид дружби - віртуальна. Друзями (або «френдами») в таких мережах можуть називатися люди, які в житті взагалі ніколи не перетиналися. У мережі вони чатятся, ставлять один одному «лайки», коментують фотографії, а при зустрічі обходяться двома-трьома загальними фразами. Звичайно, справжньою дружбою це навряд чи можна назвати, скоріше приємним проведенням часу. Створюється якась ілюзія участі в житті іншої людини, але смайлики не можуть замінити щирих емоцій: підбадьорливу посмішку, сміху «від душі», розуміючого погляду, як це буває, якщо дружити по-справжньому.

Дружба в різні періоди історії

  • Давньогрецький філософ Аристотель виділяв два основних типи дружби: благородну і ту, яка ґрунтується на інтересі. Право вважатися справжньою має тільки благородна дружба, другий тип сприймався швидше як партнерство.
  • Піфагор під цим поняттям розумів рівність і єднання всіх з усіма. Найбільш цінною він вважав ту різновид дружби, яка існує незалежно від соціальних статусів людей. У ранній античності безкорисливе спілкування було зразком мудрості і добродіяння.
  • У Середні століття дружба часто підмінялася вигодою. Особисті якості людини поступалися його приналежності до того чи іншого стану. З розвитком капіталізму ситуація змінилася, хоча й тоді були люди, для яких товарно-грошові відносини виявлялися важливіше дружби.
  • У період Ренесансу активно утворювалися творчі групи молодих поетів і письменників, між якими нерідко виникали тісні дружні стосунки. Їх об'єднували ідеї гуманізму, свободи особистості й творчої діяльності.

У сучасному суспільстві, де править індивідуалізм, справжня дружба - на вагу золота. Люди бояться відкритися один одному, ховають свої почуття під маскою люб'язності, забувши про те, як це - дружити. Намагаючись відгородитися від чужих проблем, вони вибирають особистий комфорт і спокій. Однак такі легкі і невимушені відносини при першій же труднощі розпадаються, як картковий будиночок.

Тому дуже важливо цінувати істинних друзів, знаходити час для спілкування з ними і бути готовими підтримати їх у важку хвилину.


» » Як це - дружити?