Що таке соціальні норми?

Фото - Що таке соціальні норми?

Людина живе в суспільстві і йому не можна не приймати правила цього товариства. З дитинства нас вчать як чинити, що робити, що правильно, а що ні. І коли ми поступали не так, як вчили надходити, нас, тоді ще маленьких, карали. Саме тоді ми вперше зіткнулися з соціальними нормами. Саме ще в дитинстві ми стали починати розуміти, що таке соціальні норми. Звичайно ж, не варто думати, що в усіх країнах одні й ті ж соціальні номи, потрібно ще враховувати і культурний фактор. Так, в деяких культурах прийнято кланятися при зустрічі, а в деяких це не грає жодної ролі.
Соціальні норми

У перебігу всього свого життя ми зустрічається з багатьма людьми. Раніше, ще в первісному світі, люди задовольнялися статутом, приємним в їх племені чи громаді. Величезний вплив на них виробляли вірування, міфи, ритуали, звичаї, обряди. Пізніше впливала церква, і останнім часом, величезну роль почало відігравати держава. Варто враховувати, що різноманітність занять людини, її діяльності в суспільстві призвело до поділу і великій різноманітності його повсякденних правил поведінки.

Визначення норми, розуміється як «гідне зразка», «правило наслідування» і т.п. Її значення в тому, що вона показує кордон явища, об'єкта, при цьому вона зберігає свою значимість.

Приміром технічні норми створені для регуляції світу і техніки та людей, а от соціальні, в свою чергу, регулюють наші ставлення в суспільстві (між людьми та іншими структурами). Норми соціальні - це правила. Вони важливі при людському взаємовідносини, вони покликані враховувати наші інтереси і інтереси інших учасників цих норм (загальнолюдські норми, норми соціальний груп).

Ознаки соціальних норм

 1.  Регулювання ситуацій відбуваються в нашому житті (суспільні відносини). Це можна розуміти як поведінка в публічному місці, ставлення до старшого покоління, проведення мітингів, організація свят і т.п.
 2. Ці норми завжди багаторазово повторюються. Приклад: якщо ситуація повторилася, то ці норми знову її регулюють, вони не одноразові соціальні норми людини.
 3. Норми соціальні створені не для однієї людини або групи людей, вони створені відразу для багатьох учасників держави або навіть декількох держав. 
 4.  Порушення цих норм держава може і не покарати, але завжди слід осуд з боку людей.

Поняття соціальної норми та її властивості


Норми соціальні - це наше правило поведінки в суспільстві. Саме завдяки їм, ми взаємодіємо між собою, саме вони вказують на модель нашої поведінки.

 • Соціальні норми мають загальний характер. Норми діють, не перестаючи, і розраховані на все суспільство.
 • Ці норми вимагають обов'язкового виконання. Вони створені для створення порядку в суспільстві і тому їх інструмент тиску - це громадська думка і його суд.

Підводячи підсумок, ми можемо сміливо сказати, що громадська думка ніколи не перестає діяти, охороняється самими людьми, діє на все суспільство. Дотримуючи всі вище перераховане, ми дотримуємося соціальні цінності і норми

Види соціальних норм

Як ми писали вище, за звичаєм соціальними нормами називають норми моральності, наші звичаї, норми громадських організацій, але іноді ще виділяють інші види норм соціальних: норми культурні, норми естетичні, норми політичні, норми організаційні, норми релігійні, норми трудової групи, норми, традицій. Також ця норма може, як і бути закріпленою законодавством так і не закріпленої. Соціальні цінності і норми дуже важливі для культурної спадщини людей, так допомагають підтримувати не тільки культурною частина норм для суспільства, а й моральну і багато інших важливі норми.

 • Соціальні норми моралі. Вони нас вчать, що таке в суспільстві проживання означає зло, а що добро, що справедливість і несправедливість, що добре і що погано ... і т.д.
 • Соціальні норми звичаїв. Це ті правила, що увійшли в звичку народу згодом свого багаторазового повторення і передачі своїм дітям.
 • Норми корпоративні. В основному, це статут організації, і прописані в ньому норми поведінки в організації.
 • Норми релігійні. Ці норми міститися не в законі держави, а в священних книгах. Таких як Біблія, Коран та інші.
 • Норми правові. Ці норми може встановити як сама держава, так і народ приживаються в ньому.
 • Норми, встановлені для учасників політичного процесу (партії кандидатів у президенти, політичні організації), регулюють політичні відносини.
 • Норми традицій. Ці норми складалися поступово й історично. Вони передають загальні правила підтримки сімейних і національних підвалин.
 • Норми економічні. Ці норми регулюють правила виробництва, розподілу і споживання, вироблених матеріальних для людини.
 • Ділові норми. Являють собою звід правил для ділового спілкування (виробничого, наукового, навчального спілкування). Вони регулюють повсякденне ставлення людей.
 • Норми етикету. Вони регулюють зовнішнє поведінки людини, незалежно від його роботи. Етикет різнитися для різних країн, так як він складався історично під великим впливом культури.

Ми дуже сподіваємося, що ви розібралися в тому, що означають соціальні норми людини, і усвідомили всю важливість дотримання і підтримки культури в нашому світі.


» » Що таке соціальні норми?