Що таке етикет?

Фото - Що таке етикет?

Кожного з нас хоч раз закликали дотримуватися етикету. Чи справді Вам відомо, що таке етикет? Якщо Вам важко дати відповідь на це питання, то давайте розбиратися разом!

Етикет - частина нашої культури-всі ті правила і норми, які описують, яким має бути поведінка людини, серед інших людей. Використання цього поняття в тому вигляді, в якому воно існує зараз, приписують Людовику XIV. Однак самі правила поведінки на певних заходах і в різних ситуаціях, існували ще в давнину. Так, "Домострой" (XVI ст.) Є першим відомим російським зведенням правил поведінки.

Етикет змінюється з часом. Тому те, що було обов'язковою років 100 тому, сьогодні буде здаватися як мінімум дивним. Норми і правила етикету "підлаштовуються" під кожну епоху.

Якщо з самим розумінням терміну "етикет" все зрозуміло, то для чого потрібен етикет? Чи так важливо дотримуватися існуючі норми? Так як етикет не є зведенням обов'язкових до виконання правил, то кожен вільний сам вирішувати, дотримуватися його чи ні. Проте дотримання етикету може істотно полегшити Ваше життя.

По-перше, етикет - ті норми і правила, які відомі багатьом, значить, дотримуючись їх, Ви завжди зможете знайти спільну мову з оточуючими Вас людьми. По-друге, Ваше знання норм етикету сприяє ввічливому і шанобливого ставлення до людей у цілому, і безпосередньо до тих, з ким ви маєте справу. А, як відомо Ваше ставлення до оточуючих впливає на те, як вони будуть ставитися до Вас. Таким чином, етикет - правила гри, які люди погоджуються дотримуватися, щоб полегшити життя в суспільстві.
Мовний етикет

З поняттям етикету ми розібралися. Але існує кілька видів етикету, серед яких мовний етикет. Що таке мовний етикет? Саме поняття "етикет" досить широке, і включає в себе не тільки норми поведінки, а й одяг, ставлення до людей, манери та інше. Що стосується мовного етикету, то це все той же набір правил або норм, який визначає, як саме людина повинна будувати своє спілкування.


Так, наприклад, до людей, які значно старші Вас за віком або посади, потрібно звертатися по імені та по батькові. З іншого боку, до близьких Вам людей достатньо звернутися по імені. Мовний етикет також визначає, який вид спілкування вибрати залежно від обстановки.

Мовний етикет - це і всі ті слова, які вже стали частиною нашого повсякденного життя і є індикаторами ввічливості. До них, наприклад, відносяться побажання доброго дня чи здоров'я, а також слова вітання і прощання.

Діловий етикет

Крім мовного етикету, важливу роль в нашому житті відіграє діловий етикет. Що таке діловий етикет, і які можна виділити складові цього виду етикету? Діловий етикет - це встановлені правила для поведінки в діловій сфері-тобто порядок поведінки, якого ми дотримуємося на роботі.

Діловий етикет складається з наступних частин:

  • невербальне спілкування - жести, міміка, хода, тощо;
  • манери підлеглого і керівника;
  • діловий одяг;
  • особливості етикету країни, конкретної місцевості;
  • мовний етикет;
  • етикет ведення переговорів, у тому числі телефонних;
  • етикет в Інтернет.

Етикет - те, що допоможе досягти успіху не тільки в роботі, але і в повсякденному спілкуванні. Знання, як потрібно себе вести в певній ситуації, вигідно виділить Вас серед інших людей.


» » Що таке етикет?