Як подолати страх?

Фото - Як подолати страх?

Страх - це одна з базових емоцій людини, він супроводжує нас все свідоме життя. Чого бояться люди? Страхи бувають різноманітні, наприклад, боязнь висоти, спілкування або натовпу. Вони виникають постійно, але з ними можна і потрібно боротися, інакше просто неможливо буде повноцінно існувати. Які методи можуть допомогти в боротьбі зі страхом?
Починаємо з малого

Відразу позбутися страху дуже важко, тому потрібно розбиратися з ним поступово, виконуючи будь-які дії, які пов'язані з нашим страхом. Наприклад, ми боїмося спілкуватися з людьми. Починаємо просто вітатися з ними, потім задавати їм загальні питання (як справи або що нового), а далі переходити на більш особисті теми. Поступово вирішуючи завдання, ми зовсім скоро зможемо зрозуміти, як побороти страх.

Ставимося до проблеми поблажливо

Дуже часто люди перебільшують важливість якого-небудь елементу і дії в своєму житті, надають йому занадто велике значення, хоча насправді воно може бути мізерно. Це і змушує людину боятися і бути невпевненим у собі. Тому вчимося простіше ставитися до подібних випадків і не накручуємо себе даремно.

Імпровізуємо

Планувати свої справи - це, безумовно, добре, але тільки якщо в міру. Не потрібно постійно прокручувати в голові свої майбутнє дії, які ми запланували, страх від цього не піде, а навпаки, стане ще сильнішим. Так що діємо спонтанно, більше робимо, менше думаємо про те, що і як робимо.

Вчимося на прикладі

Якщо ми боїмося того, що не знаємо, як потрібно правильно поводитися в тих чи інших ситуаціях, в такому випадку, спостерігаємо, як це робить більш досвідчений, впевнений у собі людина. Побачивши, що нічого складного і страшного в його діях немає, стане легше, і ми зможемо повторити все те, що робив він.

Розслабляємо тіло

У неприємній для нас обстановці наше тіло, як правило, дуже сильно напружене, скуто. Розслабляючи його, ми зможемо розслабити і наш розум, оскільки організм і мозок взаємопов'язані один з одним. Дихаємо частіше і глибоко, випрямляє спину, розпрямляємо плечі. Якщо тіло відчує впевненість, то і розум теж його відчує.

Визначаємо, чого саме ми хочемо

Перед дією, якого ми боїмося, потрібно вирішити для себе точно - що ми хочемо отримати і чи хочемо ми цього насправді. Якщо є бажання отримати позитивний підсумок - перед певною дією менше думаємо про наслідки і не прокручуємо в голові погані сценарії і вирішуємо це питання. Якщо нам це особливо і не потрібно, то шкодувати буде власне і нема про що, і переживати про це не варто.

Вивчаємо проблему

Знання - світло і сила. Якщо ми станемо обізнаними в проблемі, яка нас раніше лякала, страх неодмінно зникне, а замість неї прийде впевненість. Приміром, є страх помилитися на роботі. Вивчаємо сферу своєї діяльності, свої обов'язки вздовж і впоперек. Ставши професіоналом, ми забудемо про страх провалу і почнемо більше діяти спонтанно.

Стаємо добрішими


Розмовляючи, наприклад, з людиною, яка вище нас за статусом або посади, ми відчуваємо дискомфорт і страх. Для подолання бар'єру налаштовуємося на позитив, поводимося добрішими і шанобливе, робимо компліменти. Спілкуватися стане легше і до нас людина буде більш розташований. Як мінімум, агресії, якщо він в адекватному стані, він проявляти точно не стане.

Пізнаємо себе

Не звертаємо уваги і не приймаємо близько до серця те, що говорять інші люди, адже вони толком нічого про нас не знають, та й деколи в самих собі розібратися не можуть, не те що в інших людях. Самооцінка не повинна залежати від слів сторонніх персон. Ми самі повинні вивчити свої сильні і слабкі сторони, прийняти себе такими, які є. Після цього і діяти почнемо впевненіше, без оглядки на оцінку інших людей.

Діємо

Чим довше ми будемо залишатися наодинці зі своїм страхом і миритися з ним, тим більше він буде ставати з кожним днем і розібратися з ним стане ще складніше. Потрібно зробити крок назустріч нашому страху, і ми зрозуміємо, що насправді він нікчемний і що боятися було просто нічого. Визнаємо свій страх і просто почнемо діяти.

Віримо в надприродне

Цей метод підійде далеко не для всіх, але якщо є віра в Бога, є переконаність у тому, що він про нас подбає, якщо з нами трапиться щось погане, то це, безумовно, може допомогти в подоланні того чи іншого страху.

Шукаємо вигоду

Страхи заважають нам повноцінно жити, потрібно перестати боятися. Так що думаємо про те, що стане, якщо страхи зникнуть? Як зміниться наше життя, що в ній стане нового? Що хорошого в ній додасться, а що зменшиться поганого? Думаємо про плюси, які з'являться у нас, коли страх чого-небудь піде. А позбавлення від страху несе в собі виключно плюси, мінусів бути не може.

Думаємо не тільки про те, що ми придбаємо, а й про те, що вже втратили, піддавшись своїм слабкостям, і що ще втратимо, якщо не вирішимо проблему прямо зараз.

Оцінимо ці переваги об'єктивно і нам відразу захочеться загнати свої страхи подалі в кут. Отже, сьогодні ми спробували розібратися в тому, як позбутися страху. Дійте, вчіться, загляньте своєму страху в очі і у вас обов'язково все вийде. Пам'ятайте, що долаючи страхи, ви стаєте тільки сильніше, а залишаючись з ними, ви так і будете тупцювати на місці все своє життя.


» » Як подолати страх?