Як навчитися не боятися?

Фото - Як навчитися не боятися?

Практичний кожна людина чогось боїться у своєму житті. Це цілком нормально, тому що природа заклала в нас на підсвідомому рівні інстинкт самозбереження. Але іноді страх переростає в справжню фобію, і якщо його не контролювати, то з'явиться психічний розлад, з яким буде набагато складніше боротися. Але як навчитися не боятися?
Як не боятися і протистояти страхам?

Насамперед необхідно провести самоаналіз, в ході якого потрібно зізнатися собі в тому чи іншому страху. Потім слід згадати, звідки він взявся. В результаті вдасться дістатися да його витоків. Найчастіше наші страхи родом з дитинства, але ж доросла людина набагато сильніше дитини, і боятися йому нічого. Важливо зрозуміти це і прийняти, як даність.

Щоб полегшити собі роботу, потрібно скласти список своїх страхів і проаналізувати кожен пункт. Часто буває, що людина робить з мухи слона. Так, наприклад, деякі бояться виходити з дому ввечері, оскільки вважають, що їх обкрадуть або вб'ють. Звичайно, таке трапляється, але ймовірність неприємних подій можна знизити, якщо дотримуватись правил обережності (наприклад, гуляти не однієї, а в компанії). Потрібно бути обережним, але вірити в краще, чи не притягаючи до себе негативні події.

Зіткнутися з власним страхом

Щоб не боятися, слід зіткнутися з власним страхом і зрозуміти, що він не такий вже і страшний. Даний спосіб може допомогти тим людям, які бояться комах, гризунів. Для позбавлення від страху психологи рекомендують взяти їх у руки на деякий час. Страх пройде, так як людина відчує власну перевагу. Звичайно, станеться це не відразу, але потрібно пробувати, тоді вдасться домогтися успіху.

Є надумані страхи, наприклад, що якщо людина увійде в озеро, він неодмінно потоне. У цьому випадку йому слід спробувати зайти у воду по коліно, через кілька днів - по пояс. Поступово вдасться здобути перемогу над страхом.

Також багато людей бояться, що до них в будинок вночі влізуть злодії. В цьому випадку не варто зустрічатися з ними лицем до лиця, краще спробувати інші методи. Тут важливо переконати себе, що з вами цього не трапиться. Приміром, у вас хороша система безпеки, злий собака, надійний замок, ви проживаєте в спокійному районі. Головне в цьому випадку - настрій, якщо його не буде, то страхи повернуться. Також рекомендується менше дивитися телевізор, зокрема, кримінальні програми, тоді ви будете спати спокійно і негативні думки не будуть вас охоплювати.


» » Як навчитися не боятися?