Чим лікувати стоматит у дитини?

Фото - Чим лікувати стоматит у дитини?

Стоматит - це одне з найбільш поширених захворювань слизової оболонки в ротовій порожнині. Воно може виникати з багатьох причин і є реакцією імунної системи на різні зовнішні подразники (алергени, грибки і т.д.). При даному захворюванні на слизовій оболонці з'являються набряки, хворобливі відчуття, виникає жовтий і білий наліт. Крім того, збільшується слиновиділення, може виникнути кровотеча з ясен і поганий запах з рота. Необхідно відзначити, що стоматит не заразний, він є лише реакцією організму на певні зовнішні подразники, віруси і т.д. Вилікувати стоматит можна тільки тоді, коли буде точно відома причина його появи. Для встановлення точного діагнозу слід звернутися до лікаря, тільки він зможе призначити необхідні аналізи і спосіб лікування.

Досить часто стоматит може з'являтися у дітей, при цьому маленька дитина стане примхливим, почне відмовлятися від їжі. Малюки постарше скаржаться на біль у роті, на небі чи на внутрішній стороні щік може з'явиться почервоніння або невеликі ранки. Процес лікування багато в чому залежить від збудника стоматиту.
Чим лікувати стоматит у дитини і як правильно це зробити?


В основному, певні види збудників, що викликають стоматит, характерні для певних вікових діапазонів (звичайно, і з цього правила існують винятки). Основною причиною появи цієї недуги є тонка і ніжна слизова оболонка порожнини рота у малюків, яка дуже легко травмується і не здатна захистити від маси інфекційних агентів, що потрапляють в рот разом з іграшками та іншими «зайвими» предметами.

У дорослих людей ще однієї захистом від різного роду бактерій і вірусів є слина, яка володіє відмінними антибактеріальними властивостями. Але, на жаль, у дітей виробляється занадто мало ферментів, що володіють антисептичними властивостями. Через це можуть з'являтися невеликі вогнища запалення або великі виразки.

Грибковий стоматит у малюків від 0 до 3 років

Молочниця, кандидозний або грибковий стоматит є найпоширенішим серед дітей даної вікової групи. Він може протікати як в легкій, так і у важкій формі. Особливості прояву грибкового стоматиту:

  • Коли запалення невелике, захворювання може протікати без появи температури. В даному випадку лімфатичні вузли не збільшуються, наліт видаляється досить легко, але під ним може спостерігатися кровоточивість або почервоніння.
  • Досить часто у дітей розвивається гостра форма даного захворювання, при якій характерна висока температура (близько 39-40 градусів) і збільшення лімфатичних вузлів. В даному випадку на уражених фрагментах слизової з'являється наліт сірого або білого кольору, схожий за фактурою з сиром. При подібних симптомах діти погано їдять, вередують, відчувають свербіж або відчуття печіння в роті. Вогнища запалення болючі для дитини.
  • Найпоширенішими місцями локалізації молочниці є внутрішні поверхні губ, щік, ясен і мови. Спочатку починає з'являтися білий або сірий наліт, який з часом перетворюється на тонку плівку.

Лікування грибкового стоматиту

Весь процес лікування складається з місцевих процедур, спрямованих на підвищення лужної складової в порожнині рота. Лужне середовище, на відміну від кислої, перешкоджає розмноженню бактерій і сприяє їх знищенню. Щоб призначити правильне лікування, необхідно звернутися до лікаря, який зможе точно визначити захворювання і виписати необхідні ліки.

Зазвичай для лікування стоматиту використовуються такі методи:

  • Обробка порожнини рота розчином соди (2 чайні ложки на склянку води) по 3-5 разів на добу. Старші діти можуть полоскати ним рот.
  • Нанесення на уражені ділянки нистатиновой мазі або крему Пімафуцин.
  • Для більш старших дітей можуть використовуватися таблетки або суспензії, такі як Дифлюкан.
  • Під час хвороби повинні виключатися з раціону різні кислі продукти, а також кондитерські вироби та солодощі.

Варто врахувати, що будь-які лікарські засоби необхідно приймати тільки за призначенням лікаря.

Герпетичний стоматит

Він виникає практично у 95% людей через вірус герпесу. Основна його особливість у тому, що дане захворювання не можна повністю вилікувати, воно може тільки перейти в латентний стан.

Симптоматично герпетичний стоматит дуже схожий з грибковим, але замість нальоту на язиці і внутрішніх порожнинах рота утворюються невеликі везикули, які лопаються, а на їх місці виникають виразки.

Щоб вилікувати мову, а також інші прояви даного захворювання, слід звернутися до лікаря, так як при тяжкій формі може рекомендуватися навіть госпіталізація.


» » Чим лікувати стоматит у дитини?