Як швидко вилікувати стоматит?

Фото - Як швидко вилікувати стоматит?

Стоматит - це ураження слизової оболонки рота. Він являє собою маленькі, але дуже хворобливі круглі або овальні виразки, покриті білястим нальотом, які з'являються в роті на внутрішній стороні губ або щік, а в деяких випадках і на мові, небі і навіть мигдалинах.

Причини виникнення стоматиту до кінця не вивчені, багато стоматологи вважають, що з'являється він в результаті якихось збоїв в роботі імунної системи людини. Давайте розберемося, чи можна швидко вилікувати стоматит і як це зробити.
Лікування

Повністю виліковувати стоматит сучасна медицина поки ще не вміє - це захворювання носить завзятий характер і відрізняється частими рецидивами. Але при відповідному лікуванні стоматиту в більшості випадків вдається не тільки прискорити загоєння слизової поверхні рота і усунути хворобливі симптоми, але і запобігти можливі загострення.

  • Так як виразки в роті дуже болючі і деколи заважають хворому не тільки є, але навіть розмовляти або глитати слину, для їх знеболювання застосовують препарати - анестетики (бензокаїн, лідокаїн або тримекаин).
  • Для боротьби з бактеріями, які утворюють на поверхні виразок наліт, що перешкоджає їх загоєнню, використовують антибактеріальні лікарські засоби. Одне з кращих антибактеріальних засобів для лікування стоматиту - недорогий, але дуже ефективно діючий 0,05% розчин хлоргексидину, який з рівним успіхом знищує як грампозитивні, так і грамнегативні бактерії.
  • Для прискорення загоєння виразок застосовують ранозагоювальні засоби різного походження (аптечні або народні) - масло обліпихи, масло з насіння шипшини, персикове масло, сік каланхое, мазь з прополісу, листя алое, морквяний сік.
  • Крім медикаментозних препаратів для лікування стоматиту використовують лікарські рослини або їх частини, з яких роблять відвари або настої для полоскання рота. Такі полоскання зазвичай готують з дубової кори, звіробою, шавлії, коренів оману, квіток календули або ромашки.

Про те, якими ще засобами можна вилікувати стоматит, розповідається в наших статтях Чим лікувати стоматит і Як лікувати стоматит.


» » Як швидко вилікувати стоматит?