Виразки в роті: як лікувати?

Фото - Виразки в роті: як лікувати?

Виразки в роті - це свого роду дефект слизової оболонки в порожнині рота. Вони бувають різного виду, і виникають з різних причин. Відразу відповісти на питання про причини вийде, це пов'язано з тим, що виразки у роті можуть виникати через хвороби і пошкоджень м'яких тканин мови і рота. Виразки в порожнині рота з'являються як місцевий прояв різних загальних захворювань.
Причини захворювання

 • Афтознийстоматит

  Це хронічне запальне захворювання, при якому виявляється періодичне висипання афт, невеликих виразок на слизовій оболонці. Вони можуть знаходитися як на мові, чи слизової щік, так і на твердому і м'якому небі. Крім цього, виразки можуть перебувати й на слизовій оболонці губ. Ці виразки на слизовій рота відрізняються особливою хворобливістю. У випадках, коли поверхня цих виразок постійно дратується, то процес заживання може і не настати. А самі виразки перетворяться на рубці.

 • Герпетиформний стоматит

  Це захворювання характеризується виникненням безлічі невеликих виразок. За зовнішнім виглядом вони схожі на виразки при герпесі. Зазвичай, вони вражають молодих жінок до 30 років. Локалізуватися вони можуть на нижній частині мови і на дні порожнини рота. При більш простих формах такого стоматиту спостерігаються білі виразки в роті. Центр самої виразки покритий нещільно прилягає, тонкої білої або сірої плівкою.

 • Травматичні виразки

  Вони з'являються в роті, в основному, як наслідок фізичного впливу. Зазвичай, подібні виразки виникають через ненавмисного або навмисного укусу слизової оболонки, наприклад, пошкодження зубною щіткою. Також травматичні виразки в порожнині рота можуть з'являтися через невірне стоматологічного лікування, наприклад, при неправильному використанні стоматологічних інструментів або ж, наприклад, при вставці загострених тимчасових коронок на зуби.

 • Туберкульоз слизової рота

  Це вторинне прояв туберкульозу легенів. Через це і утворюються виразки в роті. Причини появи - потрапляння бактерій туберкульозу через пошкоджений епітелій. При цьому також уражаються оболонки язика, дна порожнини рота і щік. Спочатку з'являються горбки, типові для туберкульозу, а потім, після початку розпаду, утворюються виразки, які після збільшаться в розмірі. Виразки неглибокі, з рихлим дном, яке покрите кровоточащими молодими тканинами. Також такі виразки мають нерівні краї, на дотик м'які. При цьому захворюванні головним симптомом є висока хворобливість виразок. Крім виразок, проявляються й інші симптоми туберкульозу - підвищене потовиділення, втрата ваги, наліт на язиці та ін.

 • Сифіліс

  Це важке інфекційне хронічне захворювання, що викликається бактерією - блідою трепонемою. Під час всього періоду розвитку сифілісу характерними рисами вважається наявність виразок у порожнині рота. Якщо на перших етапах з'явилася виразка в роті, то це буде безболісна виразка, що має округлу або овальну форму. Дно такої виразки має яскраво-червоний колір, покрите темно - сірим нальотом. Зазвичай при сифілісі не відзначається високою хворобливості виразок, як, наприклад, при туберкульозі.

Симптоми і лікування

Головними симптомами при появі виразок є хворобливі відчуття при прийомі їжі, дуже неприємний запах з рота і збільшене слиновиділення. Також іноді спостерігається підвищення температури тіла. На слизовій оболонці ясен утворюється набряк, який болить і кровоточить при торканні. Лікування стоматитів, як головних побудників утворення виразок проводиться відповідно до загальним станом організму. Саме різні види стоматитів утворюють виразки в роті. Як лікувати їх залежить від тяжкості захворювання і характерних особливостей виразок. Також грає не останню роль місце розташування виразок.

Якщо спостерігаються середні і важкі стадії захворювань, то призначають широкого спектру дії антибіотики. Як вилікувати виразки в роті, якщо є підвищена чутливість до препаратів? Тоді призначають препарати, що попереджають або ослабляють прояв симптомів алергії. На абсолютно будь-яких стадіях розвитку хвороби прописують прийом вітамінів С і Р, а також висококалорійної їжі. Видалення некротичних тканин, як місцеве лікування проводиться під анестезією, загальної або локальної.

Тепер ви знаєте з яких причин з'являються виразки в роті і як їх краще всього лікувати. Будьте здорові.


» » Виразки в роті: як лікувати?