Ознаки виразки шлунка

Фото - Ознаки виразки шлунка

В даний час виразкова хвороба шлунка є одним з найпоширеніших захворювань. Це досить складне і небезпечне своїми ускладненнями захворювання. Тому для того щоб розпізнати його і вчасно звернутися за медичною допомогою важливо знати перші ознаки виразки шлунка.
Особливості прояви захворювання

Потрібно врахувати, що досить часто виразка може зовсім не викликати будь-яких больових відчуттів - це, так звані, «мовчазні» симптоми. Крім цього, ознаки даного захворювання можуть мати і яскраво виражений або змащений характер. Все залежить від місця і розмірів освіти вогнищ виразки, а також від загального стану хворого, його віку та наявності інших захворювань. Больові відчуття в області шлунка є найбільш характерними ознаками виразкової хвороби. Такі болі мають особливість: поширяться на нервові закінчення інших внутрішніх органів. Найчастіше такі больові відчуття зустрічаються в попереку або в лівій половині грудної клітки. Зазвичай біль з'являється через деякий проміжок часу після прийому їжі. Для виразкової хвороби шлунка характерна циклічність: напади болю то раптово з'являються, то несподівано затихають. Також варто знати, що найбільш часто це захворювання проявляється навесні і восени, тому саме в цей період часу варто особливо уважно «прислухатися» до свого організму і вміти визначити ознаки виразки шлунка.

Причини виникнення виразки шлунка

Одну з головних ролей у розвитку виразкової хвороби шлунка відіграє інфекція Helicobacter pylori. Але існують і інші причини появи даного захворювання. До них відносяться такі чинники, як порушення характеру та режиму харчування (їжа всухом'ятку, тривале вживання грубої їжі, тривалі перерви між прийомами їжі), нервово-психічний або стресовий фактор, зниження активності захисних факторів (бікарбонатів, мукопротевдов), підвищення секреції шлункового соку, спадкові чинники, а також наявність шкідливих звичок (зловживання алкоголем, куріння). В основі патогенезу даного захворювання лежить порушення динамічної рівноваги між факторами захисту слизової оболонки шлунка і факторами агресії.

Стадії захворювання та їх ознаки


В залежності від стадії захворювання слід розділяти такі ознаки виразки шлунка.

  • Перша стадія. Вона характеризується різкими і несподіваними нападами болю в області живота. Під час нападу рухи обмежені, часто хворий притискає коліна до грудей або тримається за живіт. Людини кидає в жар, його губи синіють, обличчя блідне, артеріальний тиск знижується, а пульс залишається в межах норми або знижується незначно. Різкий біль відчувається при пальпації живота.
  • Друга стадія. Тут, як правило, больові відчуття значно вщухають або взагалі пропадають. Точно поставити діагноз можна завдяки додатковим ознаками. До цих ознак належать: сухість у роті, підвищена температура тіла, частий пульс і спучування живота. Можливо також утворення запорів і газів. Для другої стадії захворювання характерними є скупчення повітряних мас праворуч від діафрагми.
  • Третя стадія. На даній стадії діагностувати виразку досить легко, оскільки всі ознаки мають яскраво виражений характер, з'являються прояви змішаного перитоніту. У хворого спостерігається різке погіршення самопочуття, йому необхідна негайна госпіталізація.

Знаючи, які ознаки виразки шлунка характерні для даного захворювання, ви зможете виявити його на ранніх стадіях. Слід врахувати, що перші ознаки виразки шлунка часто можна сплутати з проявами будь-яких інших захворювань. Проте якщо у хворого спостерігається часта печія, кисла відрижка, нудота, больові відчуття в області живота, запори, рідкий стілець з кров'ю, необхідно відразу ж відправитися на медичне обстеження. Діагностування на ранніх стадіях цього захворювання допоможе уникнути багатьох ускладнень. До консультації з лікарем категорично заборонено застосування рецептів народної медицини і самолікування.

Затягування походу до лікаря може не тільки серйозно погіршити стан хворого, зробивши лікування дуже важким, тривалим і дорогим, але й загрожувати його життю. Також, варто згадати, що бажано постаратися вберегтися від цієї хвороби. Зробити це досить просто - потрібно всього лише не вживати шкідливу їжу і бути акуратними з алкоголем.


» » Ознаки виразки шлунка