Що таке виразка?

Фото - Що таке виразка?

Будь-яка людина, коли-небудь погано лікував отриману ранку, без праці уявить собі, що таке виразка. У загальних рисах її можна охарактеризувати як відкрите, погано гояться пошкодження шкіри. Найчастіше лікуються виразки важко і досить довго, так що швидко зарубцювалися рану назвати виразкою буде некоректно. Додатково треба відзначити, що виразки бувають зовнішні і внутрішні.
Види зовнішніх виразок

  1. Трофічні. Самостійним захворюванням не є, звичайно є наслідком варикозу і тромбофлебіту. Розташовуються на ногах нижче коліна. Лікування має бути комплексним: обробка підсушуючою антисептиком (йодопірона) з наступним накладанням мазі, що містить похідні срібла (аргосульфан) плюс перев'язки еластичним бинтом і терапія основного захворювання.
  2. Туберкульозні. З'являються на слизових, свідчать про загострення сухот. Крім протитуберкульозних препаратів призначаються антисептики, полівітаміни, анестетікі- лікування включає в себе також дієту і фізіотерапію.
  3. Сифілітичні (венеричні). Локалізація - ротова порожнина. Причина появи ясна. Паралельно з основним лікуванням призначаються антибіотики, імуностимулятори, вітаміни і знову ж дієта.
  4. Ракові. Шкірні пухлини практично не лікуються. Бувають випадки успішного застосування хіміотерапії та опромінення, але в більшості випадків дія ліків спрямоване на зниження больових відчуттів.

Окремо зупинятися на виразках, викликаних недбалим лікуванням випадкових ран, ми не будемо. Лікуються вона аналогічно трофическим, тільки без тугих пов'язок і дієти.

Внутрішні виразки

Залишилося розібратися, що таке виразка шлунка і 12-палої кишки. «Виразкою» хвороба названа справедливо, оскільки на стінках кишечника та шлунка дійсно з'являються незагойні ранки. Причин розвитку захворювання безліч. Основні з них такі:

  1. часте вживання алкоголю і куріння;
  2. нерегулярне і неправильне харчування;
  3. тривалий прийом деяких лікарських препаратів;
  4. постійні затяжні стреси;
  5. велика кількість уживаних сдоб, газованої води і кави.

Основними симптомами є печія, біль і важкість у животі довгий час після їжі, блювота. Загальної схеми лікування не існує, оскільки воно має враховувати вік, стать, інші хронічні захворювання, фізичний стан пацієнта. Призначати курс лікування повинен тільки лікар, причому гастроентеролог. У важких випадках найчастіше потрібне втручання хірурга.

Додаткові відомості про полегшення протікання хвороби можна прочитати в статті Що не можна при виразці.


» » Що таке виразка?