Як лікувати молочницю в дитини?

Фото - Як лікувати молочницю в дитини?


Молочниця ротової порожнини у дитини - це грибкове захворювання. Вона характеризується тим, що уражає слизову оболонку порожнини рота. Ясно: без лікування тут не обійтися. Питання лише в тому, як лікувати молочницю в дитини? Але перш відповімо на інший, не менш важливе питання.
Як відбувається зараження?

Дитина може заразитися молочницею або від матері (навіть під час пологів), або від когось з близького оточення - через соску, через будь-які інші предмети, з якими він стикається. Найчастіше цього захворювання схильні недоношені діти, а також діти, які перенесли якесь захворювання, особливо якщо лікування проводилося з використанням антибіотиків.

Клінічні прояви молочниці

Спочатку на слизовій оболонці порожнини рота з'являються білі плями. Вони розростаються, покриваються плівкою, нагадуючи сирний наліт. З часом наліт може набувати сірий або жовтуватий відтінок. Якщо такий наліт зняти, проявиться дефект слизової оболонки, з'явиться кров. Тобто ви розумієте, що зараженому молочницею дитині дуже боляче є. Тому хворі молочницею груднички часто відмовляються смоктати груди, адже це приносить їм страждання. Такі діти, як правило, неспокійні і примхливі.

Як позбутися від недуги?

Тепер ми постараємося відповісти на питання: як лікувати молочницю у дітей? Тут на допомогу може прийти звичайна харчова сода, двох-шестипроцентного розчином якої необхідно зрошувати або змащувати слизову оболонку ротової порожнини хворої дитини.

Інший спосіб позбутися недуги - змащувати слизову оболонку порожнини рота сумішшю бури з гліцерином. Для змазування використовуються також двухпрпоцентний розчин метиленового синього, мітеленового фіолетового і генціановий фіолетового, які необхідно чергувати, змащуючи ротову порожнину хворого п'ять або шість разів на день.

Крім того, ефективним засобом боротьби з молочницею у дітей вважається розчинений у молоці ністатин. Якщо молочниця у дитини протікає важко, то ністатин призначають і всередину. Курс - близько чотирьох днів.

Народні способи позбавлення від молочниці

Якщо ви стурбовані питанням, як лікувати молочницю в дитини, то не скидайте з рахунків способи народної медицини. Один з них: давати дитині пити кип'ячену теплу воду після їжі. Так як маленькі діти харчуються молоком, а молочна середу живильна для грибків, вода незамінна, так як змиває зі слизової оболонки порожнини рота залишки молока, і грибки, позбувшись звичного середовища, перестають розмножуватися. Цей спосіб хороший і для профілактики молочниці.


» » Як лікувати молочницю в дитини?