Як знайти об'єм призми?

Фото - Як знайти об'єм призми?


У школі на уроках геометрії учні вирішують безліч завдань на знаходження площі та об'єму різних фігур. Якщо вам необхідно визначити обсяг призми, але ви призабули, яким чином це робиться, ми зараз вам нагадаємо.

Для початку точно визначимося з тим, що називається призмою. Призма - це багатогранник, у якого підстави (дві грані, паралельні один одному) - рівні многоугольнікі- інші грані призми - це паралелограми, їх площині паралельні одній прямій.

Як знайти об'єм призми? Для цього необхідно площу основи помножити на висоту. Обсяг призми розраховується за такою формулою:

V = So middot- h.

V - це обсяг призми, So - площа підстави, h - довжина висоти.

Це загальна формула для обчислення обсягів різних призм. А як знайти об'єм правильної призми? Правильної призмою називається пряма призма, підставами якої є правильні багатокутники. Обсяг прямої призми дорівнює добутку площі підстави на бічне ребро.

V = Somiddot- h.

So - це площа підстави, h - довжина ребра. Як бачите, формула знаходження об'єму у прямої призми така ж, як і загальна формула для розрахунку обсягу призми. Справа в тому, що в правильній призмі бічні ребра перпендикулярні підставах, це означає, що кожне з них є висотою призми. Тому ми і використовуємо в цьому випадку таку формулу.

А як знайти об'єм трикутної призми? Тут також потрібно скористатися загальною формулою (див. Вище). Тобто обсяг трикутної призми дорівнює добутку площі основи на висоту. Для того щоб знайти обсяг цієї призми, вам потрібно буде обчислити площу трикутника, який є підставою. Якщо призма похила, то необхідно буде провести висоту і обчислити її довжину. Якщо призма пряма, то заввишки буде бічне ребро призми. У цьому випадку площа основи потрібно буде помножити на довжину бічного ребра, і ви отримаєте обсяг призми.

Звичайно, для кращого розуміння потрібно самостійно вирішувати задачки по знаходженню обсягу призми, але якщо математика дається вам туго або немає часу на розрахунки, то можна скористатися ось цим онлайн-калькулятором (http://ru.onlinemschool.com/math/assistance/figures_volume / prism /).


» » Як знайти об'єм призми?