Які вітаміни для шкіри?


Фото - Які вітаміни для шкіри?

Через недостатнє або незбалансованого харчування буває так, що шкірний покрив може просто вмирати від голоду, а людина цього не помічає, або не розуміє серйозності того, що відбувається. А тим часом шкіра активно подає сигнали про те, що їй погано. І як же дізнатися, які вітаміни для шкіри необхідні в даний момент? Зрозуміти це досить просто, якщо знати, чим харчуються клітини шкіри. А харчуються вони насправді тим же, що і ви, і, якщо не «підгодовувати» шкіру правильно, то вона почне лущитися, червоніти і стане в'ялою, з'явитися схильність до запалення, подразнення і передчасного старіння. Тільки збалансоване і достатнє харчування головним чином вирішить цю проблеми, звичайно, за відсутності інших серйозних захворювань.
Які вітаміни потрібні для шкіри

  1. Вітамін С (та ж аскорбінова кислота) - найпопулярніший вітамін! Недолік його в організмі загрожує зниженою опірністю організму інфекціям, посиленням пігментації шкіри і в'ялості судин. Вітамін С відіграє одну з основних ролей в правильному обміні речовин і є потужним антигістамінним препаратом. Вважається, що у великих дозах вітаміну С здатний в значній мірі вплинути на поліпшення стану при сінну лихоманку, проявах харчової алергії та ін.
  2. Вітамін А - він же бета-каротин, бере участь у діяльності клітин по потовщення рогової прошарку шкіри - кератозу. Нестача вітаміну А проявляється у вигляді сухості шкіри, лущення, огрубении і покритті роговими нашаруваннями. Відомо, що такі захворювання, як сухість і ламкість нігтів, шкірний ріг, швидке утворення мозолів, випадання і потускнение волосся, появі лупи і сухого себорея - найчастіше є показниками брак бета-каротину.
  3. Вітамін Е (токоферол) - має величезне значення для правильного обміну речовин, що в свою чергу є результатом того, що шкіра виглядає свіжо, молодо і здорово. Токоферол необхідний для підтримки здоров'я і забезпечення нормального функціонування абсолютно всіх систем організму. Вітамін Е захистить від підвищеної ламкості капіляри і зупинить руйнування самих м'язових клітин. Тому, якщо ви особливо стурбовані тим, які вітаміни для шкіри обличчя необхідні в першу чергу, ніколи не забувайте про вітамін Е.
  4. Вітамін РР або відома багатьом - нікотинова кислота. Будучи найважливішим для організму речовиною, цей вітамін здатний стимулювати тканини і брати активну участь в окисно-відновних процесах. Недостатня кількість нікотинової кислоти можна визначити за супроводжується в таких випадках шкірним зудам та зниженням захисної функції шкіри.

Продукти корисні для шкіри

  1. Завдяки антиоксидантної активності і захисної функції вітамінів А, Е, С і РР шкірний покрив здатний протистояти агресії навколишнього середовища та ультразвукового випромінювання. Головним чином ці вітаміни містяться в зеленому салаті і цибулі, брокколі, моркви, помідорах, оливках, болгарському перці і червоних ягідках. У боротьбі з вільними радикалами себе також відмінно показують мед і зелений чай.
  2. Абсорбуючі продукти захистять шкіру від старіння. Їжте більше зернових, багатих на клітковину овочів, висівок і каш з натуральних круп.
  3. Якщо шкіра часто запалюється, потрібно заповнити недолік поліненасичених жирних кислот в організмі.
  4. Серед інших можна виділити і продукти для шкіри обличчя, які містять багато вітаміну С, і здатні пригальмувати поява глибоких зморшок і розгладити дрібні. Знайти вітамін С можна в свіжих або квашених овочах, сирих або мочених фруктах, свіжих соках.
  5. Продукти для молодості шкіри також повинні містити вітаміни групи В і Н (біотин), що запобігає в'ялість і обвисання шкірного покриву. Міститься біотин в горіхах і жовтку яєць, молоці, печінці і пивних дріжджах. 

» » Які вітаміни для шкіри?