Що розкажеш цікавого?

Фото - Що розкажеш цікавого?

Вправні оратори, які вміють утримувати увагу аудиторії тривалий час, цінувалися завжди. Здатність вести цікаву розмову свідчить про високий інтелект і належному культурному рівні оповідача. Умілий оратор, це завжди душа компанії, така людина легко знайде, про що поговорити з незнайомими людьми. Може виникнути враження, що здатність невимушено і легко спілкуватися на будь-яку тему - якість вроджене. Але насправді це не так. Навичками цікавою мови можна опанувати, поставивши перед собою відповідну задачу. І тоді фраза «розкажи що ні будь цікаве» прозвучить для нас аж ніяк не гнітюче. Необхідно запастися книгами, дзеркалом, диктофоном, забезпечити себе доступом до Інтернету.  
Пишемо і читаємо

Це може здатися дивним, але роботу над оволодінням тонкощами цікавої розмови слід починати не власне з розмови, а з письма. Давайте спробуємо завести щоденник і записувати туди всі перипетії дня. Стежимо, щоб наші записки були ємними і чіткими, вчимося структуруванню мови і виділенню в ній головного. Розвиваючи словниковий запас, звертаємося до класичної літератури. Не обмежуючись класикою, вивчаємо наукові праці з близької нам теми. Звернувшись до словників, запам'ятовуємо значення малознайомих понять з тим, щоб використовувати їх потім в розмові.   

Говоримо і розповідаємо

І ось ми вже знаємо, що можна цікавого розповісти, саме час зайнятися вдосконаленням дикції. Яким би емоційним і цікавим ні була розповідь, його погано сприймуть слухачі, якщо у розповідає губляться закінчення слів або він не проговорює всі букви. Опановуємо методикою спеціальних вправ, що розвивають рухливість м'язи язика і губ. Розучуємо скоромовки, прагнучи до того, щоб вони вимовлялися чітко і на досить високій швидкості. Звертаємося до основ ораторського мистецтва. Можна залучити на допомогу роботи з теорії красномовства.


Оволодівши ремеслом структурування своїх оповідань, приступаємо до наступної вправи. Його краще виконувати в присутності слухача, здатного об'єктивно оцінити наші успіхи. Вибираємо будь-яке слово і розповідаємо про нього протягом деякого часу, наприклад п'яти хвилин. Нехай це буде слово «яблуко». Таким чином, п'ять хвилин ми повинні розповідати все, що знаємо про яблука, до кінця викладаючись в мистецтві красномовства. Наприкінці вправи цікавимося думкою слухача про нашій розповіді: чи цікаво йому було слухати, чи легко було стежити за логікою розповіді.

Розмовляємо

Переходимо до монологів на всілякі теми: від політики до квітникарства. Корисно проголошувати їх перед дзеркалом. Таким чином, ми гідно оцінимо свої жести і міміку. Їх непереконливість можна усунути, спираючись на спеціальні посібники по мові жестів. До того ж монологи можна записувати на диктофон і прослуховувати їх через якийсь час. Так ми досить об'єктивно оцінюємо свою промову, побачимо її переваги і недоліки.

Виконання вправ і студіювання теорії нічого не дадуть без достатньої практики. Корисно спробувати зав'язати розмову з незнайомою людиною, наприклад, хай це буде продавець в магазині. Предмет розмови може бути цілком абстрактним. Ми більше буваємо в різних компаніях, де заводимо бесіди на цікаві нам теми. Тут головне мати почуття міри і не набридати суспільству несподіваною балакучістю. Адже те, що ми оволоділи деякими прийомами красномовства, ще не означає, що слід розучитися слухати інших. Не забуваймо, що надмірно захоплених оповідачів, які тільки й чекають питання: що розкажеш цікавого, щоб постати у всій своїй самозакоханої красі, починають поступово уникати. Дуже важливо тут зупинитися на золотій середині, тоді ми завжди будемо в центрі уваги, і наші розповіді нікого не втомлять.


» » Що розкажеш цікавого?