Як красиво говорити?

Фото - Як красиво говорити?

Природа далеко не кожному дає вміння красиво говорити. Цей дар притаманний одиницям. Однак якщо ви твердо сказали собі: «Хочу говорити красиво», то цей навик можна розвинути. Для цього необхідно дотримуватися кількох порад. Розглянемо їх детальніше.
Голос

Голос є інструментом, за допомогою якого люди спілкуються. Голоси бувають різні, не існує людей з ідентичними голосами. Для того щоб голос був приємний співрозмовнику, він повинен звучати м'яко, розмірено. Для цього корисно буде розмовляти вголос із самим собою, налаштовуючи одночасно з цим свій голос на потрібну тональність. Якщо займатися цим регулярно, то вже через місяць ви помітите зміни.

Читайте словники

Красиво говорити - це, в першу чергу, правильно вимовляти слова, вміти яскраво і образно висловлюватися і вірно інтонувати речення. Замислюючись над тим, як красиво говорити, спочатку слід навчитися насичувати свою промову новими словами. А для цього потрібно запам'ятовувати кожен день хоча б одне-два нових слова. Російська мова настільки багатий, що цього заняття можна присвятити все своє життя. Тому не варто боятися заглядати в тлумачні, фразеологічні та етимологічні словники. Якщо ж ви точно вирішили стати професіоналом у своїй галузі, то потрібно придбати спеціальний словник, за допомогою якого ви зможете легко освоювати основні та ключові поняття. Пам'ятайте, що фахівець, який погано розбирається в галузевих термінах, виглядає дуже «блідо» і не може виділитися з натовпу своїх колег.

Міняйте емоційне забарвлення мови

Для того щоб ваш співрозмовник слухав вашу мову з відкритим ротом, необхідно навчитися міняти інтонації, виділяти тоном основні думки висловлювання, а також підтримувати найцікавіші моменти змісту розмови підходящими жестами. Якщо ви відчуваєте страх виступу перед великою аудиторією, то варто заздалегідь потренуватися перед дзеркалом і близькими людьми. Спочатку необхідно підготувати промову, проговорити її, продумати всі нюанси, забарвлення і жести. Потім потрібно виконати все те ж саме кілька разів перед дзеркалом і в завершенні виступити перед своїм домочадцями. Після такої ретельної підготовки для вас не складе труднощів виступити на публіці.

Стати трошки актором


Звичайно ж, для того щоб розвинути в собі талант красномовства, необхідні регулярні тренування. Спробуйте розповісти кілька разів одне з ваших найулюбленіших віршів, але різними голосами. Спочатку - ніжним або грубими, а потім - діловим або грайливим. Так ви зможете побачити, що різні голоси здатні спонукати до різних дій. А це означає, що абсолютно однакові слова, але сказані з різними емоційними навантаженнями, мають абсолютно різну силу впливу. Можна також спробувати вибрати одного з дикторів телебачення як способу для наслідування. Потрібно постаратися говорити точно так само, як і він. Спочатку це буде дуже складно. Але завдяки регулярним тренуванням мелодійна пряма мова, що складається з правильних і красивих слів, буде вам забезпечена.

Озбройтеся диктофоном

Ще одна порада, як навчитися говорити красиво. Якщо ви впевнені в тому, що ваша мова досконала, то проведіть невеликий досвід, який допоможе вам з'ясувати, чи так це насправді. Для цього потрібно взяти магнітофон або диктофон і записати на нього свою розмову. Це може бути як діалог, так і монолог. Прослухавши отриманий запис, ви легко зможете виділити помилки і виправити їх. Треба зауважити, що найбільш часті слова-паразити - «ну», «як би», «ось». Вони, безсумнівно, дратують співрозмовників. Тому позбавлятися від них просто необхідно. Записуючи на магнітофон свою промову, ви зможете контролювати те, як Ви кажете і від чого у своїй промові потрібно позбутися.

Більше читайте

Розширити словниковий запас дозволяє регулярне читання класичної літератури, а також книг сучасних авторів. А тому потрібно читати якомога більше. Це допоможе не тільки запам'ятати більше нових слів, а й поставити правильну красиву мову. Благо, в сучасному світі книгу можна почитати практично на будь-якому пристрої, це заняття зможе також скрасити проведене вами час в транспорті або у черзі.

Якщо вам цікаво те, як правильно говорити, то обов'язково слід прочитати цю статтю. Найголовніше - проявляйте більше наполегливості і зусиль у тренуваннях, намагайтеся практикуватися кожну вільну хвилину і розвивати в собі цю здатність. Тепер ви знаєте, як говорити красиво, залишилося навчитися цьому на практиці.


» » Як красиво говорити?