Як навчитися красиво говорити?

Фото - Як навчитися красиво говорити?
Дивіться відео

Як навчитися красиво говорити?

Уміння красиво і грамотно говорити - дуже корисний у житті навик, однак цим умінням володіє далеко не кожен. Благо, що в наш час з таким відмінним джерелом, як Інтернет, можна навчитися всьому - тут і статті, і відеоуроки, і онлайн-консультації з професіоналами. У цій статті ви прочитаєте найважливіші правила того, як навчитися красиво говорити.

Говоримо правильно

Перший крок до можливості говорити красиво - вміння правильно будувати речення і вимовляти слова, а тому, якщо ви горите бажанням стати відмінним оратором, насамперед вам доведеться повернутися до деяких уроків російської мови, особливо якщо ви старанно уникали їх в дитинстві. Велику увагу варто приділити темам правильної розстановки наголосів, несклоняемих слів, різного роду слів-винятків і т.п. Крім того, дуже важливо позбутися від слів-паразитів.

Збільшуємо словниковий запас

Широкий словниковий запас, зрозуміло, також обов'язкова умова красивої мови, позбавленої, як мінімум, невиправданих тавтологію. Як же збільшити словниковий запас?


По-перше, можна завести собі правило щодня дізнаватися по 5 нових слів.

По-друге, необхідно читати більше якісної літератури, які не бульварних романів, а класику або філософські трактати, повні складних слів, що вимагають додаткового вивчення.

Вчимося говорити на публіці

Навчитися говорити красиво - це одне, зовсім інше - застосувати цю здатність на публіці. Можливо, перед дзеркалом ви чудовий оратор, проте в аудиторії навіть з пари десятків людей ви тут же губитесь. Що ж робити? На перших порах варто записувати мова і спиратися на неї під час виступу. Проте бажано записувати не всю промову, а лише ключові думки, оскільки, виклавши текст на аркуші повністю, ви ризикуєте "прилипнути" до нього. В даному випадку ви втрачаєте дуже важливий момент - зоровий контакт з аудиторією, а якщо його немає, ваша мова ніколи не буде переконливою, які б гарні слова ви не використали.

Жестикуляція, міміка, акценти

Переконлива мова неможлива не тільки без зорового контакту, але і без доповнення її відповідними жестами, мімікою, а також без розстановки акцентів, тому ці моменти також дуже важливо відпрацьовувати. Без розстановки акцентів співрозмовник швидко втратить увагу до розмови, адже людина просто не здатний довгий час концентруватися на одноманітному монотонному тексті. Для того щоб зробити свою промову цікавою для співрозмовника, зробіть її, в першу чергу, цікавою самому собі. Репетиції перед дзеркалом - непогане рішення, ще краще - записати себе на відео, а потім вивчити слабкі моменти виступу і додати їм барвистості за рахунок жестів. Відразу попередимо, спочатку ви взагалі будете здаватися собі на відео дуже безглуздим, оскільки людина завжди представляє себе з боку інакше, ніж він виглядає насправді. Однак з часом це незатишне відчуття пройде.

Бажання

Важливість вищеописаних правил незаперечна, проте, мабуть, бажання навчитися говорити красиво - найголовніша умова. Саме бажання не дозволить вам здатися раніше, ніж ви почнете робити перші успіхи, а робити їх ви, напевно, почнете з часом, оскільки праця завжди приносить результати!

Більше про мистецтво красиво говорити читайте в статтях:


» » Як навчитися красиво говорити?