Як навчитися слухати?

Фото - Як навчитися слухати?

Більшість людей хочуть дізнатися, як зробити, щоб тебе слухали. Уміння слухати співрозмовника не менш важливо. Володіючи їм можна не тільки зарекомендувати себе як приємного важливого людини, але і витягти з розмови корисну інформацію. Здатністю слухати і чути співрозмовника володіють не всі. Але цю якість можна в собі розвинути.
Як сконцентруватися на розмові

Якщо нецікавого розмови уникнути не вдасться, потрібно спробувати максимально сфокусувати на ньому свою увагу. Зробити це можна за допомогою нехитрих способів:

  • уявіть себе режисером фільму, а своїх співрозмовників - акторами, які грають написані ролі. Ви повинні перевірити, наскільки добре актори вивчили текст і переконливо грають сюжет. Це дозволить зосередитися на ключових моментах розмови і відволіктися від сторонніх думок;
  • спробуйте змінити хід розмови в цікаве для себе русло. Для цього потрібно вникнути в суть висловлювань і сформулювати переломний питання. Таким чином, ви сконцентруєте увагу на розмові і, можливо, із задоволенням продовжите бесіду;
  • робіть письмові нотатки. Цей метод допоможе сконцентруватися на нараді або лекції. Записуючи ключові моменти, ви будете змушені напружити слух і увагу і відгородитися від сторонніх шумів.

Як навчитися слухати інших людей

Щоб навчитися слухати людей, а значить стати хорошим співрозмовником, зверніть увагу на своє звичне поведінку в ході розмови і при необхідності подкорректируйте його, використовуючи прості правила ведення бесіди.

Дозвольте співрозмовникові виговоритися

Як би вам не хотілося перервати монолог співрозмовника, терпляче дослухайте його думку до кінця. Щоб навчитися слухати, подумки фіксуйте моменти, коли вам хотілося вклинитися в розмову, і намагайтеся виробити терпіння.

Боріться з егоїзмом в розмові

Не всі бесіди повинні бути пов'язані з вашими проблемам та інтересами. Кожна людина вважає саме свої думки важливими. Тому, якщо ви продемонструєте зацікавленість у справах інших, вам дадуть відповідь тим же. І ви отримаєте можливість пізніше обговорити свої нагальні питання.

Максимально сконцентруйте увагу


Найчастіше, якщо розмова нецікавий, думки розбігаються в різні боки і нитка бесіди обривається. Важливо сконцентруватися на бесіді і приділити їй якомога більше уваги. Уміння перебувати в потрібному місці не тільки фізично, а й подумки допоможе навчитися слухати людей.

Слідкуйте за невербальними аспектами мислення

Іноді міміка, жести і пози співрозмовника можуть розповісти більше, ніж він сам. Бувають випадки, коли людина з яких-небудь причин намагається приховати свої справжні думки та емоції. Але якщо ви будете уважні, то зможете зрозуміти його справжні почуття і настрій.

Проявляйте зацікавленість у розмові

Це можна зробити, задаючи уточнюючі питання або висловлюючи свою думку з приводу обговорюваного питання. Правильно задане питання не має ставити співрозмовника в глухий кут, а навпаки, допомогти підсумувати сказане.

Розвивайте вміння слухати щодня, стежте за своєю манерою розмови і ви побачите, як зросте число ваших друзів і просто співрозмовників.


» » Як навчитися слухати?