Чи можна цикорій годуючим?

Фото - Чи можна цикорій годуючим?

Багатьох мам, які вигодовують своїх малят грудним молоком, хвилює питання, чи можна їм вживати в їжу напої на основі цикорію. Ця лікарська трава має ряд корисних властивостей, проте її дію на організм дитини досконально не вивчено. Тому думки педіатрів, в цьому плані, розходяться. Хтось із них, навіть рекомендує мамам вживати невеликі кількості цього продукту, хтось радить повністю відмовитися від нього.

В принципі, всі натуральні напої та продукти, які не є сильними лікарськими речовинами або речовинами, що пригнічують лактацію, вживати можна. З цим погодиться будь-який дитячий медик. Тим не менш, якщо малюк дуже маленький (до 3х місяців) краще не експериментувати, і особливо не захоплюватися травами.
Основні правила вживання

Золотим правилом, у контексті, чи можна цикорій годуючим, є пильне спостереження за реакціями дитини. Так, якщо ви вживали цей продукт, і у малюка раптово проявилася алергія - повністю виключіть цикорій з раціону. За великим рахунком, це правило можна застосовувати по відношенню до будь-якого продукту.

Якщо ж ви регулярно вживаєте цикорій, при цьому поведінка і самопочуття дитини не змінюються, а апетит не погіршується, можете сміливо продовжувати урізноманітнити свій раціон цим продуктом. І, ще один момент, відносно того, чи можна цикорій годує мамі. Завжди знайте міру, це відноситься не тільки до цикорію. Не варто надмірно переборщувати з пропорціями, навіть якщо на малюка це ніяк не впливає. Не забувайте про те, що цикорій - це, насамперед, лікарська трава. Тому, вона в стані, досить сильно впливати на організм і матері, і дитини при певних обставинах.

Більш точно відповісти на питання, чи можна годуючим пити цикорій, на даний момент не представляється можливим, оскільки, повторимося, вплив цієї лікарської трави на лактацію, і стан дитини в повній мірі не вивчені.


» » Чи можна цикорій годуючим?