Як зробити домашнє яблучне вино?

Фото - Як зробити домашнє яблучне вино?


Якщо ви вирішили виготовити вино своїми руками, а винограду або малини немає у великій кількості, то можна подумати, як зробити домашнє яблучне вино. Варто відзначити, що за своїми якостями воно не поступається провину з винограду та малини. Деякі люди, спробувавши його один раз, хочуть виготовити його самостійно.
Виготовлення вина

Якщо ви хочете приготувати правильне і смачне домашнє яблучне вино, необхідно дотримуватися певного порядку дій. Для виготовлення вина знадобляться:

 • яблука (чим більше яблук, тим більше вина ви отримаєте);
 • цукор (кількість залежить від сорту вина);
 • скляні бутлі;
 • кришки;
 • еластичні рукавички або спеціальний гідродозатор;
 • дерев'яна паличка.

Коли всі інгредієнти і пристосування будуть підготовлені, можна приступати до роботи.

 1. Насамперед необхідно підготувати яблука. Варто відзначити, що яблука для вина не можна мити, тому збирати їх краще з дерева. Якщо у вас дуже брудні яблука, то їх можна протерти чистою ганчіркою або серветкою. Далі необхідно видалити кісточки і серцевину яблук.
 2. Наступний етап - отримання яблучного соку. Його можна зробити зручним для вас способом: за допомогою спеціального пристосування (соковижималки або м'ясорубки з насадкою) або просто натерти на тертці, а потім процідити через марлю.
 3. Після цього отриманий сік необхідно помістити в ємності з широким горлом і залишити на 3-4 дні. Перші три дні сік необхідно помішувати, а на четвертий зібрати верхній шар (мезгу).
 4. Якщо сік починає бродити, це означає, що пора додавати цукор. Кількість цукру залежить від того, яке вино ви хочете отримати: сухе, солодке або напівсолодке. Якщо ви любите сухе вино, то 200 грам цукру на 1 літр соку буде достатньо, для створення солодких варіантів - 350 - 400 грам. Варто відзначити, що велика кількість цукру не дуже добре позначається на якості вина.
 5. Після того як був доданий цукор, всю цю суміш необхідно перелити в бутлі з вузьким горлечком для бродіння. Бутлі слід заливати сумішшю не до кінця, тому що в ході бродіння буде підніматися пінка.
 6. Перші кілька днів ємність повинна бути щільно закрита кришкою, щоб кисень не потрапляв всередину. Потім слід виводити вуглекислий газ з ємності. Для цього набувають спеціальний гідродозатор або просто надягають на шийку еластичну рукавичку і на одному пальці роблять отвір.
 7. У такому стані залишають бутлі на 35-40 днів при температурі не менше 20 градусів і не більше 26. Після того як з'явиться мутний осад і припиниться бродіння, напій готовий до вживання. Але з самого початку у нього буде оцтовий присмак, тому рекомендують його перелити в чисті і сухі ємності і залишити ще на 1-2 місяці.

Додатково про виготовлення вина з яблук читайте в статті Як зробити вино з яблук.

Усе про домашній винах, варіантах їх виготовлення і пропорціях інгредієнтів можна дізнатися зі статті Як зробити вино в домашніх умовах.


» » Як зробити домашнє яблучне вино?