Чим відрізняються вина?

Фото - Чим відрізняються вина?

Вино вважається особливим сортом алкогольних напоїв, який в допустимих граничних дозах може надати лікувальний вплив на організм людини. Жоден інший напій не здатний лікувати людей, погодьтеся. Вино червоне є кровотворних напоєм, регулюючим низький тиск. Біле вино корисно в якості профілактики від раку, як довели недавні дослідження вчених. Не багато можуть розібратися в якості вина, тому важливо при виборі знати, чим відрізняються вина, яке саме з них треба вибирати до випадку.
Фортеця


Перше, на що треба звертати увагу при виборі вина, його градус. Вина бувають натуральні і кріплені. Якщо на пляшці написано фортеця 16 градусів, то в нього доданий спирт. На святі таке вино буде дуже непогано виглядати, а ось для лікування воно не підійде. Натуральне вино готується без додавання цукру і спирту, в ньому є тільки виноградні сік і продукти його бродіння.

Вміст цукру

Смакові якості вина багато в чому залежать від вмісту в ньому цукру. Натуральні вина бувають сухі, напівсухі, напівсолодкі та десертні. Кріплені вина ділять на сухі, десертні і лікерні.

Сухі вина роблять із соку, шляхом його зброджування, додатково цукру не кладуть, тому ці вина легкі, ніжні. Тільки з соку першого віджиму роблять сухе вино. Чим відрізняється воно від інших видів вин, відомо всім знавцям вина. Воно володіє дуже приємною кислинкою, яка сильно підкреслює індивідуальний аромат сорту винограду, з якого воно було зроблено. Воно часто буває терпким, але в цьому і полягає його натуральність і первозданність.

Напівсухі і напівсолодкі вина мають приємний легким солодким смаком. Це найпопулярніші сорти вин, вони підходять для будь-якого застілля, до будь-якої їжі. Саме ця нейтральність - ні кисле, ні солодке, є основним якістю, тобто тим, чим відрізняється столове вино. Воно підходить до будь їжі, до будь-якого столу. Десертні вина досить солодкі, за цукром навіть складно розібрати смаковий відтінок сорти винограду. Такі вина часто використовуються в інших стравах, але є й любителі його випити.

Колір вина

За кольором вина бувають червоними, білими і рожевими. Колір залежить як від кольору винограду, так і від технології приготування вина. Виноград для червоного вина збирають в той момент, коли в ньому максимально накопичиться цукор і фарбувальні речовини. У червоному вині дуже багато дубильних речовин, тому що його готують бродінням мезги, а не чистого соку. Цим і зумовлена його корисність для здоров'я. У білих винах менше біологічно активних речовин, але у них тонше смак, яскравіше букет.

Фруктові вина

Вино буває не тільки виноградним, хоча основна кількість виробленого в світі вина саме з його соковитих грон. Вино роблять і з інших фруктів, а іноді змішують виноградну основу з різними фруктами, що забезпечує відмінний букет. Всім відомо національне японське сливове вино, іспанська сангрія з цитрусових. Є вино вишневе, суничне, яблучне. Всі ці напої мають свої особливі рецепти приготування, нітрохи не поступаються за складністю виноградного вина. 

Шампанське вино

Якщо вас цікавить, чим відрізняється вино від шампанського, то дуже багатьом в плані технології, і всього лише одним для того, хто п'є це вино. Шампанське - вино, зроблене в провінції Шампань, що містить не тільки алкоголь і цукор, а й вуглекислий газ. Він і створює ефектні бульбашки, які є символом урочистості моменту.


» » Чим відрізняються вина?