Як правильно пити вино?

Фото - Як правильно пити вино?

В основному люди вважають, що знають, як правильно пити вино. Здавалося б, що тут незрозумілого - білі вина прийнято пити з рибою, а червоні - з м'ясом. Не тут-то було ... Виявляється, існує багато деталей в такому питанні, як правильне вживання вина.
Як пити вино? Келих і етикет.

Вино не потрібно пити швидкими великими ковтками, його слід смакувати. Ковтаючи вино, потримайте його трохи в роті, щоб відчути рецепторами весь діапазон смаку.

Келих для червоного вина вибирайте форми тюльпана. Для білих вин прийнято подавати також великі келихи з широкою верхньою частиною. Ігристі вина, в тому числі і шампанське, пийте з вузьких високих келихів. Особливості такої форми дозволять пухирцям ігристих вин підніматися вгору. При покупці келихів дивіться на товщину скла. Чим тонше скло, тим краще відчувається температура вина губами. Крім того, келих має бути прозорим, навіть його ніжка або підстава не повинні мати колір. Кольоровий келих буде спотворювати колір вина. Келих з вином можна тримати тільки за ніжку.

Правильно наливати вино потрібно, наповнюючи келих на третину. А якщо це великий келих, то наповнюйте його четверту частину. Тобто правильно пити вино треба, частіше підливаючи його, чим відразу налити повний келих. А ось шампанським наповнюють весь келих.

З чим правильно пити вино? Закуска.


У наш час закусок не перелічити.

З чим же пити біле вино?

  • морепродукти;
  • м'ясо птиці;
  • НЕ жирна риба;
  • кисло-солодкі яблука;
  • різноманітні види сиру.

Що подавати до червоного вина?

  • свинина;
  • баранина;
  • гриби;
  • овочі (до них особливо гарні напівсолодкі вина);
  • шинка, ковбаса, сало

У вигляді закуски до сухого і напівсухому шампанському можна подавати величезна кількість продуктів. Виключіть з них оселедець, маринади і соління. До солодкого і напівсолодкому ігристому провину слід подавати фрукти, цукерки, морозиво, негострі види сиру. А також з напівсолодкими винами чудесно поєднуються овочі, краби, устриці.

Яке вино можна пити? Поговоримо про температуру.

Вибираючи біле столове вино, охолоджувати його до температури 10-12 °, а червоне столове вино - до 16-18 °. Якщо Ви і Ваші гості віддаєте перевагу міцні червоні і білі вина, то охолоджувати їх слід сильніше - до 18-20 °. Любителі десертного вина охолодіть напій до 14-16 °. Ігристі вина потребують охолодження до 8-10 °.

Які вина можна пити? Вино і здоров'я.

Кажуть, що регулярне, але помірне і правильне вживання вина корисно для здоров'я. Але чи так це? І як пити вино людям з різними захворюваннями? Люди з алергією на окремі продукти харчування ризикують, коли п'ють вина. Оскільки в процесі виробництва вина, воно оклеивается з обробкою речовинами, отриманими з молока, риби чи яєць, наприклад. Ці домішки повинні віддалятися в якісному вині, але не факт, що Ви його придбаєте.

Таке захворювання як астма також може не поєднуватися з вживанням вина. Дізнайтеся, чи пов'язана Ваша астма з сполуками сірки. У такому випадку, будь-яке вино може негативно відбитися на здоров'ї астматика і викликати напад.

Якщо Вас турбує серцево-судинна система, то в помірних дозах можна пити будь-яке вино, якщо це не суперечить лікуванню.

При діабеті вино можна пити, обов'язково закушуючи вуглеводною їжею! Інакше рівень цукру в крові може різко знизитися. Які вина можна пити при діабеті? Звичайно, краще вибирати сухі або напівсухі вина, щоб вміст цукру було низьким. Знайте міру у вживанні вина. Адже велика кількість випитого спиртного в поєднанні з прийнятими ліками збільшує кров'яний тиск.

Мала кількість вина перед їжею корисно для поліпшення травлення, моторики кишечника та обміну речовин. Але яке вино пити для поліпшення травлення? Краще вибирати гарне червоне вино, так як саме в червоних винах міститься більше корисних компонентів. А в білих винах можуть бути консерванти.


» » Як правильно пити вино?