Що подають до вина?

Фото - Що подають до вина?

Вино - продукт з багатовіковою історією. Археологами були знайдені артефакти, які свідчать про існування виноробства вже в V тис. До н. е. За цей тривалий час склалася певна культура вживання вина. Правилами винного етикету передбачається температура і час подачі напою, форма келихів, поєднання вин зі стравами. Так що подають до вина і як це робити?
Які бувають вина

Залежно від кольору винограду вино може бути червоним, білим і рожевим. А за призначенням - столовим (подається під час їжі) і десертним (з десертом). За фортеці вина поділяють на натуральні (9-16% об.) І кріплені (16-22% об.) - За змістом спирту і цукру.

Столові вина діляться на сухі, напівсухі і напівсолодкі. А кріплені - на міцні солодкі, напівдесертні, десертні і лікерні. Є ще неодмінні супутники свят - ігристі провини, насичені вуглекислим газом (шампанське).

Винний етикет

Винний етикет являє собою правила подачі вина, сервіровки, поєднання вин і продуктів. Це не простий звід строгих канонів. Проходження етикету допомагає краще розкрити букет вин і повніше ними насолодитися. А як подавати вино?

Велике значення має температура напою. Шампанське (всупереч поширеній думці) занадто сильно не охолоджують, достатньо до 7. Температура десертних вин повинна бути кімнатної.

Рекомендується білі столові вина охолодити перед подачею до 10-12, а відкривати перед вживанням. Червоне вино відкривають за півгодини, його температура 14-16.


Келихи для легких вин використовують високі, з довгою ніжкою. Для більш міцних вин - невисокі звужуються догори келихи. Десертні і лікерні вина подають в келихах конічної форми, ігристі - у високих фужерах.

Вино і їжа

Основне правило - вино повинно підкреслювати смак страви, а їжа не повинна перекривати аромат і смак вина.

Не бажано за одну трапезу подавати багато видів напоїв. Починати слід з легких або ігристих вин, що підходять до закусок. З гарячими стравами поєднуються більш міцні вина, а до десертів подаються десертні і лікерні.

Золоте правило - поєднувати прості і складні смаки. Так, прості ординарні вина чудово доповнюють складні багатокомпонентні страви. Проста ж їжа стане набагато смачніше з вином, що володіє багатогранним букетом.

Легкі сухі вина з солодкими стравами здаються кислими, але гармоніюють з гострими. Є продукти, взагалі погано поєднуються з винами (прянощі, копченості, соління, а також квашені і з великим вмістом оцту).

Біле вино

Що подають до білого вина? До столовому підійдуть закуски, негострі сири, салати з майонезом. Хоча вважається, що перші страви погано поєднуються з винами, але до легких овочевих і рибних супів таке вино цілком підійде.

Біле вино становить ідеальний дует з усіма морепродуктами: ікрою, креветками, устрицями та ін. Відповідно, не повинно виникати і питання, яке вино подають до риби.

Якщо раніше вважалося, що біле вино має вживатися тільки з птахом, то зараз цілком допускається його подача і до легких м'ясних страв.

Крім цього, білі вина (і сухі, і кріплені) вживаються як аперитив перед їжею. Десерти можна поєднувати з білим і рожевим солодким вином.

Червоне вино

До чого подають червоне вино? Воно чудово гармонує з усіма м'ясними стравами. Але особливо, з мають насичений смак, - з бараниною, бужениною, пловом, шашликом, дичиною. Добре поєднуються і насичені жирні супи, паштети, сири.

Що подають до червоного вина ще? Практично всі смажені або приготовані на грилі страви (і м'ясні, і овочеві), страви італійської (спагетті, лазіння), іспанської (паелья) та мексиканської кухні.

Смак багатьох фруктів і ягід добре відтіняють червоні та рожеві вина.

Ознайомившись з винним етикетом, не бійтеся експериментувати, поєднуючи різні відтінки смаку. 


» » Що подають до вина?