Що таке радіус?

Фото - Що таке радіус?

Найчастіше термін «радіус» використовується в геометрії. Вперше вжито він був французьким ученим П. Рамус ще в 1569 році, хоча загальновживаним термін став тільки в кінці 17 століття. Дослівно з латинської радіус перекладається як «промінь, спиця колеса».

Давайте докладніше розглянемо, що ж таке радіус в геометрії.

Радіус - це ...

Радіусом називають відрізок, який з'єднує центр кола або сфери з будь-якою точкою на колі або сфери. Довжина цього відрізка теж називається радіусом. Відзначимо також, що радіус дорівнює половині діаметра.

Якщо вам необхідно знайти радіус описаного кола, то ви можете скористатися формулами зі статті Як знайти радіус описаного кола.

Що стосується радіуса вписаного кола, то алгоритм для її розрахунку ви знайдете в статті нашого сайту Як знайти радіус вписаного кола.

Інше значення має термін «радіус», коли ми говоримо про радіус-векторі. Радіус-вектор - це вектор, які задає положення точки в просторі щодо деякої заздалегідь фіксованої точки. Ця точка називається «початок координат».

Термін «радіус» може бути використаний не тільки в науковому контексті, зокрема, досвідчені водії можуть говорити про радіус розвороту. В даному випадку радіус розвороту - це радіус кола, описаного зовнішньої (максимально віддаленої від центру) точкою автомобіля.


» » Що таке радіус?