Хто такий екстраверт?

Фото - Хто такий екстраверт?

Як відомо, Карл Юнг розробив систему для виявлення соціонічних типів особистості. В її основі лежать 4 основних ознаки, які в сукупності дозволяють максимально точно ідентифікувати конкретний соціотип. До них відносять і екстраверсію-интроверсию. Людина може бути екстравертом або інтровертом. Отже, які риси відрізняють екстраверта?
Загальне визначення

Екстраверт - це людина, яка "підживлюється" життєвою енергією для нормального функціонування ззовні. Події, люди - ось його джерело підзарядки. Внутрішні переживання для такої людини відходять на задній план, важливіше - те, що відбувається навколо. Тобто фокус уваги у екстраверта - на зовнішньому, на відміну від інтровертів.

Екстраверсію можна простежити на кількох рівнях - фізичному, психологічному, соціальному та інтелектуальному. Розглянемо докладніше кожен.

Фізичний

Екстраверти не схильні ставитися до своїх внутрішніх ресурсів бережливо - вони більше витрачають, ніж накопичують. Інакше йде справа у інтроверсівних типів особистості - вони якраз звикли берегти енергію. Екстравертам варто навчитися залишати певний резерв сил, інакше неминучі проблеми зі здоров'ям як наслідки їх вируючого життя.

Відрізняються вони й тим, що прикладають до досягнення певних цілей зусиль куди більше, ніж насправді потрібно. Це веде до марної розтрати ресурсів. Інтроверти більш ефективні в цьому плані: вони краще розподіляють свої сили.

Психологічний

На внутрішній світ увагу екстравертів не спрямоване - воно звернено на оточуючих. Через інших людей вони дають оцінку своєї особистості і своїх дій. Розуміння себе для екстравертів утруднено - зрозуміти оточуючих їм набагато легше. У інтровертів навпаки: з собою вони здатні розібратися, а ось чужа душа для них - темний ліс.


Екстраверти схильні нав'язувати свої принципи іншим. Прагнення переробити весь світ під себе - характерна екстраверсівная риса. Підлаштовуватися під когось екстравертам складно. У інтровертів з цим простіше, оскільки для них в пріоритеті внутрішній світ, а те, що зовні - може змінюватися, не страшно.

Психологічно екстраверсівние особистості більш уразливі в порівнянні з інтровертами: оцінка оточуючих для них набагато важливіше.

Соціальний

Соціальний аспект дуже важливий для людей-екстравертів. Вони прагнуть постійно розширювати коло спілкування. Однак поглиблювати відносини з людьми для них не принципово, і цим вони відмінні від інтровертів, які воліють кількістю якість. Втім, це не означає, що у екстраверсівних особистостей немає близьких друзів. Просто при наявності таких вони не обмежуються їх кругом, а продовжують знайомитися і спілкуватися з новими людьми. Так відбувається їх "підзарядка" і задоволення соціальних потреб.

Також екстраверсівним особистостям не складно виступати проти громадської думки, бути ініціатором в колективі, проявляти лідерські якості, тоді як интровертам простіше змішатися з натовпом і спостерігати за подіями.

Інтелектуальний

У екстравертів вироблена велика швидкість аналізу інформації. Втім, глибоко вони зазвичай не аналізують, залишаючи цю функцію интровертам. У тих упор, як з соціумом, насамперед на якість. Зате поширення інформації, знань екстравертам дається куди легше.

Ще краще дізнатися, хто такий екстраверт, допоможе інша наша стаття: Екстраверт: хто це.


» » Хто такий екстраверт?