Екстраверт: хто це?

Фото - Екстраверт: хто це?

Психологія в останні роки в моді. І треба сказати, що багато психологічних визначення вельми точно характеризують особистість. Сьогодні ми поговоримо про те, що таке екстраверт: які риси характеру і темпераменту об'єднують цих людей, що це за особи, які у них є сильні і слабкі сторони.
Екстраверт: хто це такий

Екстравертами називають людей, життєва енергія яких спрямована, насамперед, на зовнішній світ, на противагу интровертам, які приділяють увагу, в основному, лише світу внутрішньому. Екстраверсія (так по-науковому називається такий стан) - це прагнення до контакту з зовнішніми об'єктами навколишнього світу, спрага спілкування та практичного застосування та виконання своїх бажань у зовнішньому світі. Явне екстраверти активно розтрачують свою життєву енергію, не завжди вміють накопичувати її, оскільки прагнуть реалізувати кожне своє бажання. Для багатьох екстравертів характерні такі особливості, як бурхлива зовнішня діяльність, постійне розширення свого кола спілкування. Такі люди дуже страждають, коли не можуть знайти вихід своїм бажанням до контактів в соціумі і замкнути такої людини в чотирьох стінах - значить, приректи його на досить серйозний стрес, страждання, а тривала відсутність контактів може навіть обернутися депресією. Ну а тепер від опису того, хто такі екстраверти, перейдемо до розгляду плюсів і мінусів цієї якості, а також до рекомендацій по корекції явною екстраверсії, якщо вона заважає людині.

Плюси і мінуси екстраверсії


Екстраверти легко йдуть на контакт, легко заводять знайомства, не мають проблем у спілкуванні, дуже діяльні - ось основні плюси цієї якості. Здавалося б, батьки повинні радіти появі в сім'ї дитини-екстраверта. Однак надлишок - це не завжди добре. Якщо людина все своє життя прагне тут же витратити накопичуються сили, він може просто прожити життя даремно. Сили потрібно вміти збирати, а значить, в людині повинно розвиватися і інтровертивним початок. Екстраверти нетерплячі, часом навіть поривчасті, їм потрібно все і відразу, вони обожнюють спілкування, причому часто не в міру, і не можуть всидіти на місці. Якщо ви помітили такі прояви у своєї дитини, потрібно привчати його до терпіння, потрібно вчити його осмислювати те, що відбувається, не приймати поспішних рішень, інакше нічого серйозного в житті він не доб'ється. Екстраверту потрібно вчитися не розпорошувати свою енергію направо і наліво, а зосереджуватися на конкретних, найбільш важливих справах - в цьому випадку успіх гарантований. Якщо екстраверт захоплений відразу десятком справ, а сил на їх нормальне виконання не вистачає, слід обмежити себе двома-трьома, і ви практично відразу помітите серйозний прогрес в обраних областях.


» » Екстраверт: хто це?