Інтроверт - хто це?

Фото - Інтроверт - хто це?

У статтях з психології нерідко зустрічаються такі поняття, як інтроверсія / екстраверсія. Давайте розглянемо, що таке інтроверт - дамо загальне визначення поняття і розповімо, які основні риси мають люди з такою якістю, а також поговоримо про плюси і мінуси інтроверсії і про те, як можна скорегувати мінуси.
Інтроверт - хто це такий

На противагу екстравертам, енергія інтровертів спрямована в першу чергу на власний внутрішній світ. Зауважте - це не егоїзм в повсякденному розумінні цього слова, а самодостатність. У цьому і полягає основна позитивна якість інтровертів - вони, як ніхто, вміють задовольнятися суспільством самих себе і накопичувати сили для якої-небудь діяльності. Явні інтроверти практично не потребують спілкування, а в розумінні екстравертів вони люди абсолютно замкнуті і нетовариські. Це, звичайно, далеко не завжди так, просто якщо екстраверту потрібно спілкуватися щодня і багато, то інтроверту досить бачитися з друзями раз на місяць, раз на півроку, а то й раз на рік, і при цьому він буде себе почувати прекрасно. А ще інтроверти вміють відмінно зосереджуватися на виконанні якої-небудь роботи. Те, на що екстраверту не вистачить запалу і терпіння, інтроверт буде виконувати з легкістю, навіть якщо на роботу потрібні роки. У деякому роді можна назвати интроверсию і екстраверсію різновидами темпераменту. Ці поняття прийшли на зміну вже застарілому і досить древньому поділу людей за чотирма типами темпераменту (сангвініки, холерики, флегматики і меланхоліки) і хоча не завжди на 100% замінюють їх, але є, тим не менш, досить перспективними. Однак повернемося до интровертам. Сильні сторони интроверсии ми обговорили, а тепер давайте розглянемо слабкі і їх можливу корекцію.

Чи добре бути інтровертом


Відсутність потреби у спілкуванні і в зовнішній діяльності - це добре, але лише за умови, що людині в такому стані комфортно живеться. А що якщо ні? Адже таке теж буває досить часто. Тоді потрібно поступово додавати в свій характер екстравертівний нотки, так би мовити, зміцнювати його. Якщо ви почали якусь роботу, потрібно робити так, щоб вона мала якесь практичне значення, приносила користь вам і оточуючим. Іноді інтроверту потрібно просто змусити себе працювати на результат. Ще одним недоліком явних інтровертів є те, що їм, часом, досить непросто завести нове знайомство, а то і підтримувати старе. У цьому випадку можна порекомендувати почати з малого: якщо це дитина, влаштуйте так, щоб він більше спілкувався з однолітками, адже потім йому доведеться самому влаштовувати своє життя. Дорослим людям можна порадити вибиратися з дому - хоча б іноді, або, якщо вони люблять подорожувати, робити це не поодинці, а разом з ким-небудь. Словом, інтроверту потрібно навчитися проявляти більше уваги до світу і до оточуючих людей, і робити так, щоб його робота приносила відчутну користь - хоча б йому самому.


» » Інтроверт - хто це?