Хто такий інтроверт?

Фото - Хто такий інтроверт?
Дивіться відео

Хто такий інтроверт?


Теорія, в якій представлено розподіл психологічних типів особистості на інтровертів і екстравертів, розроблена відомим психологом-аналітиком, учнем Фрейда - Карлом Юнгом. Звичайно, це не єдина психологічна теорія, що описує взаємодію особистості з навколишнім світом. Є, наприклад ще теорія, яка допомагає визначити соціотип особистості. Про неї розповідається в статті на нашому сайті Як визначити ТІМ людини. Що ж стосується теорії Юнга, то для того, щоб визначити різні психологічні типи, він використовував поняття «психічна енергія». Відповідно до неї, екстраверти черпають «психічну енергію» із зовнішнього світу, а інтроверти - з внутрішнього. Іншими словами, інтроверт звернений у себе, тобто багато уваги приділяє своєму внутрішньому світу. Більш докладно про інтровертів можете почитати в нашій статті Інтроверт - хто це.

Хто такий інтроверт: основні риси особистості

Дуже часто, не знаючи про те, хто такий інтроверт, люди думають, що інтроверти - завзяті егоїсти і навіть егоцентристи, оскільки вони зациклені на самих себе. Насправді, таке судження не вірно. Інтровертірованность - це не егоцентризм, просто відособленість, занурення у власні переживання, думки і почуття. Для того щоб пережити всі зіткнення із зовнішнім світом, інтроверт занурюється у світ внутрішній, який приносить йому комфорт і спокій. Особистість інтроверта характеризують такі риси:

  1. Труднощі із зосередженням на тому, що приходить навколо і здатність легко зазирнути собі «в душу».
  2. Спокій, розсудливість, вдумливість, деяка повільність (іноді навіть неповороткість).
  3. Врівноважений характер. У кращому прояві інтроверт - спокійний і приємний чоловік, який може зрозуміти саму суть подій і явищ, а в гіршому - це відірвана від реального життя замкнута особистість, не вміє висловлювати свої думки, не надто звертає увагу на свій зовнішній вигляд.
  4. Відсутність завищених амбіцій. Оскільки сучасне суспільство - це суспільство екстравертів, то інтроверти на їх фоні виглядають невдахами, оскільки не прагнуть активного кар'єрному росту, не володіють «пробивним» здібностями і не вміють рекламувати самі себе. Однак це не означає, що інтроверти не можуть бути успішним. Їх успіх - це оцінка суспільством істинного праці і таланту.
  5. Безініціативність. Інтроверти рідко проявляють активність в чому-небудь. Для них не властиві імпульсивні вчинки, а перед тим, як прийняти якесь рішення, вони перевірять усі кілька разів.
  6. Здатність до стратегічного планування. Інтровертам властиво бачити ситуацію глибше і глобальніше, вони - стратеги, на відміну від екстравертів, які найчастіше володіють тактичним талантом, що не припускає довгострокового прогнозу. Про особливості особистості екстравертів можна прочитати в статті Екстраверт: хто це.
  7. Доброта і вразливість. Образившись на когось, інтроверти не полізуть у бійку, а будуть переживати образу мовчки, давлячи, скоріше, на почуття провини і жалість кривдників.

Інтроверт в особистому житті

Всі вищеописані якості інтровертів проявляються і в особистих відносинах. Тут вони також рідко проявляють ініціативу, воліючи підкоритися. Саме тому інтроверт-чоловік може стати підкаблучником і глибоко переживати через це обставини. Детальніше про це можна прочитати в статті Навіщо чоловікові жінка. Дещо легше в цьому плані жінкам-интровертам, які в тій же ситуації відчувають себе більш комфортно. Самі гармонійні відносини очікують пари, що складаються з різних типів: інтроверта і екстраверта (не важливо, хто з них жінка, а хто - чоловік). Однак така гармонія можлива тільки за умови, що це будуть не самі яскраво виражені представники своїх типів (повна протилежність характерів загрожує фатальним нерозумінням один одного). Двом яскраво вираженим интровертам може бути не цікаво разом, оскільки вони обидва будуть чекати активних дій один від одного.

Зрозуміти, до якого типу особистості ви ставитеся, допоможе стаття на нашому сайті Як дізнатися, який я. Якщо з'ясувалося, що ви - інтроверт, не варто переживати з цього приводу або намагатися змінити себе. Оскільки немає поганих чи хороших типів особистості, кожен з них цінний по-своєму.


» » Хто такий інтроверт?