Як визначити тім людини

Фото - Як визначити ТІМ людини

Якщо десять чоловік підуть на одну і ту ж вечірку, кожен з них розповість про неї по-різному. Хтось запам'ятає важливих гостей, хтось приділить увагу розмови зі співрозмовником, а хтось буде в подробицях описувати меню. Всі ці люди відвідали один захід, але сприйняття інформації у них абсолютно різне. Вивченням таких особливостей людини займається соціоніка, яка дозволяє виявити взаємозв'язок вчинків і характеру індивіда з його типом інформаційного метаболізму (коротко - соціотип або ТІМ). З даної статті ви дізнаєтеся, як визначити тім людини і які соціотипи існують.
Це дивне слово ТІМ

Як ми вже відзначили, тип інформаційного метаболізму відповідає за сприйняття інформації. Його нерідко називають своєрідним "фільтром" для інформаційного потоку. Саме завдяки індивідуальним якостям таких "фільтрів" одні люди помічають одне, інші - зовсім інше.

Слід відразу обмовитися, що якщо вам цікаво, як визначити ТІМ людини, не чекайте від результатів занадто багато чого: соціотип не може повністю передати особливості характеру і поведінки особистості.

Другим частим помилкою можна вважати твердження про те, що людина здатна самостійно типировать себе, тобто методом різних тестів виявити свій соціотип. Звичайно, це найпоширеніший варіант типування, і він дає деяке уявлення про тип особистості. Однак точний результат в більшості випадків зможе отримати тільки фахівець з соціоніки.

Головні способи визначення ТІМ

Як зазначалося вище, для визначення свого соціотипу люди найчастіше вдаються до спеціальних тестів. Це, звичайно, легко і швидко, проте не дивуйтеся, якщо різні тести видадуть зовсім протилежні відповіді: типування за допомогою тестів, як правило, не дає потрібних результатів, хоча і цілком може видати версію, збігається з вашою натурою.

Можна спробувати виявити свій ТІМ за допомогою заповнення анкет на різних сайтах. Ці анкети потім розглядаються професійними тіпіровщікамі. Однак, знову-таки, суб'єктивна оцінка власної персони не завжди дозволяє судити про реальний стан речей. При анкетному типування часто виникають великі невідповідності між характеристиками, так що не бійтеся сперечатися з тіпіровщікамі і задавати питання. Так ви зможете отримати більш достовірну версію свого соціотипу.


Менш поширеними методами виявлення соціотипу можна назвати типування по зовнішності, яке ґрунтується на виявленні ТІМ виходячи з рис обличчя і навіть комплекції. Існують також типування за почерком і проективне типування, тобто по малюнку. Однак не так багато фахівців володіють даними методиками, і тому вони викликають менше довіри серед людей, що захоплюються соціонікою.

Який спосіб вибрати, вирішувати вам, але варто додати, що для отримання максимально правдивих результатів самий розумний варіант - пройти інтерв'ю у фахівця в галузі соціоніки.

Різновиди социотипов

Сучасна соціоніка при визначенні ТІМ людини спирається на чотири основні пари ознак, які також називають дихотоміями:

  • раціонал - ірраціонал;
  • сенсорик - Інти;
  • логік - етик;
  • екстраверт - інтроверт.

Кожній людині відповідає одна ознака з пари: Іншими словами, ви не можете бути одночасно і екстравертом, і інтровертом. Разом з цим даний принцип не означає, що якщо за своїм соціотипу ви є ірраціональний, то у вашому сприйнятті життєвої інформації немає ні краплі раціонального підходу.

Характеристики ознак

Як правило, результати типування видають відповіді в подібній формі: "Інтуїтивно-етичний екстраверт" (коротко - ІЕЕ) або "Логіко-сенсорний інтроверт" (коротко -ЛСІ). Враховуючи, що існує чотири пари ознак, можна виділити шістнадцять социотипов. Щоб зрозуміти, що ж означають подібні таємничі "ІЕЕ" і "ЛСІ", давайте розглянемо визначення ознак.

  • Раціонали схильні спиратися переважно на силу розуму, вони прагнуть не відступати від планів і рішень, всіляко підганяючи ситуацію під себе. Ірраціонали, навпаки, змінюють свої плани в залежності від обставин і підлаштовуються під них, спираючись на своє сприйняття в конкретній ситуації.
  • Про інтуїтів кажуть, що вони можуть "дивитися не бачачи і бачити не дивлячись". Вони спираються в основному на підсвідомість і свої індивідуальні відчуття. Сенсорики теж орієнтуються на власне сприйняття, проте вони менш схильні хвилинним поривам і більше довіряють тому, що можна "помацати і побачити".
  • Логік при сприйнятті інформації спирається на об'єктивні факти, йому насамперед важливо зміст і сенс. Етик, навпаки, звертає велику увагу на форму. Інтонація і тон висловлювання, як і особистість говорить, грають для нього величезну роль.
  • Екстраверт більш об'єктивний при сприйнятті інформації, ніж Інтроверт, так як він відчуває себе часткою світу. А ось Інтроверт відгукується на інформацію, так би мовити, "з висоти своєї дзвіниці". Він уявляє себе суб'єктом, навколо якого розігруються всі події.

» » Як визначити тім людини