Що таке харизма?

Фото - Що таке харизма?

Мати харизму - це доля небагатьох, але мрія, напевно, кожної людини. Сьогодні саме слово харизма можна зустріти дуже часто. Від того воно затерлося, потьмяніло і втратило свій первісний зміст. Сталося це тому, що багато хто, не знаючи чіткого визначення цього поняття, попросту витрачають його сенс, все частіше вживаючи не по справі. Отже, що таке харизма?
Харизматична людина

Слово «харизма» перейшло до нас від греків і в перекладі означає «дар». Прийшло це значення з релігійної філософії і раніше мало на увазі особливу якість окремої особистості, яке викликало у людей віру в його безмежні можливості, будучи при цьому символом поклоніння.

Класичне визначення цьому слову було дано соціологом М. Вебером, як якість особистості, яка визнана надзвичайною, за рахунок чого особистість оцінюється як нагороджена надприродними, вище людської сили властивостями, здібностями недоступними іншим.


Зараз «харизма» визначає особливі якості особистості, які викликають повагу, віру в його можливості та здатність захоплювати за собою, володіючи задатками лідера. Відомий вислів «у цієї людини є харизма» визначає особистість, як створює сильне враження, піддаючись на яке, люди готові слідувати за своїм лідером.

До лідерів давнину можна віднести Чингісхана, Наполеона, Леніна, Пугачова, Гітлера. Як ми знаємо з історії, всі ці особистості мали особливим даром притягувати до себе людей і вести їх за собою, обходячи поняття позитивного і негативного героя.

До нинішніх харизматичним особистостям відносять не тільки політичних діячів і військових керівників, а й зірок кіно, естради. Адже і ті й інші здатні привернути особливу увагу інших, вселити своє бачення ситуації, переконати в своїй правоті.

Як розвинути харизму

  • Кожна людина за своєю природою унікальний. Маючи свої особливості, в тій чи іншій мірі він привертає оточуючих, нехай навіть не багатьох. Харизма розвивається з дитинства. Тому батькам необхідно хвалити своє чадо і ні в якому разі не принижувати. Саме від цього залежить його подальша доросле життя, йому буде легше вживатися в навколишнє оточення і будувати відносини з людьми. У людей, які з дитинства росли в любові, більше шансів стати харизматичними лідерами, так як вони не бояться зробити помилки і вірять в себе.
  • Але й будучи дорослою людиною, харизму можна розвивати або ж знищити. Головне, вірити в самого себе і в свої сили, знайти своє призначення і бути йому вірним, не дозволяти розвиватися зарозумілості і гордині, знайти оптимальне співвідношення своїм внутрішнім і зовнішнім особливостям.
  • Розвинути харизму допоможуть спеціальні тренінги, які сьогодні увійшли в моду, і допомагають багатьом позбутися комплексів і від боротьби з власним «Я». Можна спробувати знайти свою «родзинку» самостійно, користуючись різними методиками, але тільки під контролем фахівця. Не знання і відсутність досвіду може направити особистість по хибному шляху.

» » Що таке харизма?