Як розрахувати лікарняний?

Фото - Як розрахувати лікарняний?

Для того щоб, ідучи на лікарняний, не втратити свої законно належні гроші, потрібно знати, як формується розмір лікарняного посібники. У даній статті ми виклали всі основні положення про те, як розраховується лікарняний.

Право отримати лікарняний лист мають всі офіційно працевлаштовані громадяни, у яких є право працювати на території Російської Федерації. Громадяни РФ мають таке право з народження, а іноземні громадяни отримують його у відповідних органах.
Як розраховується лікарняне посібник

В першу чергу, визначається розрахунковий період - заробіток, який буде враховуватися при розрахунку. Це два календарних роки, які передували страховому випадку. Наприклад, якщо людина захворіла в 2014- м, то потрібно враховувати 2012 і 2013 року. Розрахункові року має можливість поміняти тільки мати, яка йшла в декрет або у відпустку по догляду за дитиною.

Як розраховується фактичний заробіток

Щоб визначити розмір лікарняного посібники, потрібно взяти до уваги заробіток працівника, що включає всі виплати, за якими робилися внески в соцстрах (заробітна плата, відпускні нарахування, премії і т. Д.). Сумарна кількість виплат на рік не повинно перевищувати певний ліміт. За кожен рік можна отримати виплати не більше граничної суми, по якій нараховуються внески до ФСС РФ. Наприклад, для 2013 року ця сума дорівнює 568 000 руб., А за 2012 рік - 512 000 руб. Якщо страховий випадок настає протягом 30 календарних днів після звільнення, непрацевлаштованих людина має право отримати допомогу як працюючий.

Розраховуємо щоденний заробіток


Для цього потрібно підсумувати всі виплати за розрахунковий період і поділити їх на 730 (кількість днів у двох роках). Максимальний середній щоденний заробіток для отримання допомоги становить 1480 руб. У разі, якщо сума вище, потрібно брати для розрахунку 1480 руб.

Як правильно визначити страховий стаж

Якщо ваш трудовий стаж більше 8 років, вам виплачується лікарняний розміром в 100% середнього щоденного заробітку. Якщо трудовий стаж від 5 до 8 років, то розмір допомоги - 80% від середнього щоденного заробітку, а при стажі до 5 років - 60%. Якщо трудовий стаж менше 6 місяців, то розмір допомоги не перевищує розмір МРОТ.

Підсумкова сума лікарняного посібники

Щоб розрахувати суму лікарняного посібники, потрібно кількість днів лікарняного помножити на розмір середнього денного заробітку. Також при розрахунку лікарняного посібники враховуються такі моменти:

  • у звітний період не включається час навчальної відпустки, а також період перебування працівника під адміністративним арештом або час взяття під варту;
  • сума допомоги може бути занижена за захворювання або травму, які були отримані в результаті алкогольного сп'яніння, а також якщо хворий не дотримувався режим, наказаний лікарем. У даних випадках максимальний розмір місячного допомоги становить 5554 рубля.

Так як в деяких місцевостях законом передбачені надбавки до заробітної плати, для правильного розрахунку лікарняного потрібно враховувати їх при формуванні мінімального розміру допомоги.


» » Як розрахувати лікарняний?