Що робити, щоб вирости?

Фото - Що робити, щоб вирости?

У всіх нас є свої недоліки, справжні чи уявні. Хтось незадоволений своєю вагою, хтось - ногами не тієї форми, у когось - відстовбурчені вуха або великий ніс, занадто високий або занадто низький зріст. Сьогодні багато молодих людей, як дівчата, так і хлопці, мріють збільшити свій зріст.

Невдоволення своєю зовнішністю суто суб'єктивно, і перш ніж замислюватися про пластичних хірургів та операціях, краще спробувати розібратися в собі, зрозуміти й полюбити себе таким, який ти є. Ви хочете бути високим, тому що це данина моді? Даремно. Справа в тому, що стандарти краси мінливі, і за всякої модою не доженеш. А вже якщо вам років за тридцять, то думати про те, що потрібно робити, щоб вирости, просто нерозумно. Не варто мріяти про неможливе, ставте перед собою реальні цілі.

Але все ж, якщо ви все ще досить молоді, то можна спробувати змусити свій організм рости. Що робити, щоб вирости?
Від чого залежить ріст?

Перш за все, потрібно розібратися з факторами, від яких залежить зростання людини. Подивіться на зростання своїх батьків, високі вони? Якщо так, то ймовірність вирости у вас є, якщо ні, то, швидше за все, у вас не так багато шансів. Існує навіть формула, за якою розраховується передбачуваний ріст людини:

  • Для хлопчиків: (зростання матері + зростання батька * 1,08) / 2
  • Для дівчаток: (зростання матері + зростання батька * 0,923) / 2

Даний результат - це ваш можливий ріст. У разі ж, якщо ця цифра вас не влаштовує, то давайте докладніше подивимося, що потрібно робити, щоб вирости.

Щоб правильніше оцінити вашу можливість стати вище, подивіться спочатку, де і в яких умовах ви живете. Якщо ви - корінний житель середньої Азії, то зріст два метри вам навряд чи загрожує, і навпаки, якщо ви з Прибалтики, то, найімовірніше, у вас є всі шанси на високий зріст. Людський зріст також залежить від множестваіних умов: екологічна обстановка тій місцевості, де ви живете, умови харчування, кількість сну і так далі.

Не потрібно переживати про своє зростання завчасно. Організм у всіх працює по-різному. Одні відразу витягуються, іншим на це потрібно трохи більше часу. Бувають випадки, що одні діти виростають вже до сьомого класу і далі вже не ростуть, інші ж ростуть аж до 20 років. Так що якщо ви нижче всіх у класі, то, можливо, вам варто почекати ще рік-другий.

Намагаємося вирости


Правильне харчування дуже важливе для зростання, воно може збільшити потенційний ріст людини на 10-15%. Всім відомо, що зростаючому організму просто вкрай необхідні білки, вітаміни, кальцій, мінерали. Білки тваринного походження: м'ясо, риба, сир і молоко - вкрай важливі в раціоні зростаючого підлітка. Вироблення гормону росту можуть стимулювати білки, глюкоза ж, що міститься в різних солодощах, навпаки, пригнічує вироблення цього гормону. Так що якщо ваша мета - високий зріст, то ви повинні з особливою увагою поставитися до своєї дієти.

Пам'ятайте, нам з дитинства говорили, що діти ростуть уві сні? Це дійсно правда. Гормон росту найактивніше виробляється у сні, особливо в перші години сну. Тому сон дуже важливий для тих, хто мріє підрости.

Активний спосіб життя, фізкультура і спорт - вірні союзники високих людей. Сидячи вечорами біля телевізора, ви навряд чи будете високим, краще запишіться у спортивну секцію. Але не всі види спорту однаково корисні зростаючим дітям. Плавання, баскетбол, спортивна гімнастика дозволяють витягнутися, а бодібілдинг, навпаки, змушує рости вшир, а не в довжину, і стискає хребці, що в результаті призводить до зменшення росту.

Що робити, щоб вирости ще? Перестаньте сутулитися і горбиться, стежте за поставою і здоров'ям своєї спини. Різні викривлення хребта візуально зменшують ріст і згубно впливають на здоров'я в цілому. Зверніться до лікаря за консультацією і лікуванням. Займіться плаванням, вісіте на турніку, щоб розтягнути хребці, пройдіть курс масажу.

Геть шкідливі звички! Куріння і алкоголь гальмують активний ріст людини. Нікотин уповільнює не тільки зростання скелета, але і м'язової маси. Якщо ви, будучи школярем, почнете курити, то вам загрожує стати невисоким і кволим людиною з підірваним здоров'ям. А вживання алкогольних напоїв сповільнює засвоєння настільки корисних для росту людини білків та амінокислот. Та й який може бути розмова про здорове харчування, якщо ви випиваєте?

Якщо ви хочете вирости, то спробуйте звернутися за консультацією до лікаря. Не варто захоплюватися сучасними препаратами, їх користь ще не зовсім доведена. А вже щоб лягати під ніж хірурга, щоб подовжити ноги, потрібно сто разів подумати, так це складна, болюча і дуже тривала процедура.

Взагалі, якщо розмір для вас має значення, то питання про те, що робити, щоб вирости, особливо якщо ви молоді, ще можна вирішити. Але чим старше ви стаєте, тим у вас менше шансів. Однак не варто чекати неможливого. Навіть дотримуючись всіх правил, беручи до уваги вашу генетику, ви зможете збільшити ваш ріст тільки відсотків на десять. А взагалі, зріст - це ще не найголовніше. Навіть знайшовши ці заповітні 10% за умови, що ви не є цілісною і самодостатньою особистістю, ви не будете щасливі і напевно знайдете в собі ще який-небудь недолік, можливо, навіть не один. Краще прийміть себе таким, яким ви є. Нехай ви і невисокого зросту, зате, швидше за все, у вас маса інших достоїнств. Знайдіть їх в собі і пишаєтеся собою!


» » Що робити, щоб вирости?