Як зменшити ріст?

Фото - Як зменшити ріст?

Вчені довели, що людина продовжує зростати до 35-40 років. Дуже багато людей не задоволені своїм зростом. Одні хочуть підрости хоча б на кілька сантиметрів, інші не знають, як зменшити своє зростання. Чи можна якось вплинути на ситуацію?

Нижче ми розповімо про причини акселерації росту і про можливості по його уповільнення.
Причини акселерації

Сучасна молодь за своїми основними антропометричними да-нним набагато випереджає попереднє покоління. Тому перед багатьма з них, особливо дівчатками, стоїть питання «Як зменшити ріст?». На інтенсивність росту впливає ряд факторів:

  1. Генетична спадковість. Програма зростання на 80-90% закладена природою. Тому, враховуючи параметри росту батьків, можна розрахувати передбачуваний ріст дитини. Для хлопчика - скласти показники зростання матері і батька, додати 13 см і отриману суму розділити на 2. Для дівчинки - від зростання батька відняти 13 см, додати зростання матері і результат розділити на 2. Отримане число плюс-мінус 3-4 см вважається нормальним зростанням дорослої людини.
  2. Посилене вироблення соматотропіну. Соматотропин виробляється гіпофізом (нижнім придатком мозку) і відповідає за зріст людини. Доброякісна пухлина гіпофіза або інші патології ендокринної системи можуть стати причиною надмірного вироблення гормону росту і, як наслідок, гігантизму.
  3. Передчасний статевий розвиток. У деяких підлітків наступ пубертату відбувається раніше, ніж у ровесників. На цьому тлі спостерігається прискорення соматичного росту. Але з часом зони росту закриваються і зростання вирівнюється.

Як зменшити ріст людини і чи потрібно це робити

У разі посиленого зростання слід звернутися за консультацією до ендокринолога. Вивчивши загальну картину, як росте людина, і спираючись на результати досліджень, лікар зможе поставити діагноз. Якщо з'ясується, що високорослої є наслідком якогось патологічного стану, своєчасне лікування допоможе призупинити зростання.


Якщо великий ріст обумовлений генетикою, вплинути на нього практично неможливо. Єдиний спосіб регулювати темпи зростання - фізичні навантаження. Таких видів спорту, як стрибки, баскетбол, волейбол, теніс слід уникати, так як вони сприяють посиленню росту. У той час, як лижний спорт, дзюдо, їзда на велосипеді, підняття штанги формують м'язову масу на шкоду розвитку кісткової тканини.

Візуально зменшити ріст допоможе правильно підібраний гардероб: багатошаровий одяг, горизонтальні смужки, контрастні кольори верху і низу. Відвернути увагу від зростання можна за допомогою яскравих аксесуарів, взуття. Об'ємна одяг також робить людину трохи нижче.

Чого не варто робити, щоб уповільнити зростання:

  • виключати кальцій з раціону. Кальцій необхідний не тільки для зміцнення і зростання кісткової тканини, як думають багато хто. Відсутність в організмі кальцію призведе до проблем зі здоров'ям зубів, волосся, нігтів, може викликати слабкість, дратівливість, біль у хребті;
  • носити на спині вантажі. Носіння на спині важких сумок і рюкзаків може тільки візуально зменшити зростання, надавши тілу згорблений вид. Результатами таких дій стане викривлення хребта і зсув дисків;
  • зловживати кофеїном. Незважаючи на те, що нестача сну є одним з чинників уповільнення зростання, факт впливу кофеїну на зростання підлітка науково не доведено. З іншого боку надмірне споживання кофеїну може послабити імунну систему, знизити фізичну і розумову активність.

» » Як зменшити ріст?